Home / сведоштва / Исповед: Србин се излечил од редок вид на рак само со природни лекови

Исповед: Србин се излечил од редок вид на рак само со природни лекови

Во медиумите во Австралија овие денови често се појавува27 Србин, Јован Пејиќ, бизнисмен од Канбере, кој со сокови добиени од билки, овошје и зеленчук успел да го „победи“ канцерот во крвта.

srbin jovan rak-Имав 24 години кога открив дека имам редок вид на канцер во крвта, кој не е типичен за млади луѓе. Веста ме шокираше.

Лекарите ми препишаа хемотерапија, која што веднаш ја одбив, но се согласив на кратка доза радиотерапија. Тоа толку ме вознемири па сфатив дека мора да направам нешто за себе за да се излекувам-изјави Пејиќ.

Тој започнал да користи здрава исхрана за да види дали тоа може да му помогне во лекување на канцерот.

Од храната го исфрлил месото, млечните производи и вештачките сокови, а се определил за вегетаријанската исхрана, богата со свеж зеленчук и природен сок од билки, кои што ги пиел два пати на ден.

cnews-0893-359x500

-Шест недели подоцна на лекарската контрола е утврдено дека канцерот се намалил за 30 проценти. Тоа беше неверојатно бидејќи никој не очекуваше такво нешто.

Лекарите не може да потврдат, ниту да демантираат што се случи. Наредните три месеци применувавме радиотерапија и продолжив со својата строга диета со природни сокови. Канцерот бргу исчезна од моето тело-објаснuува тој.

Истакна дека е тешко да се спроведе диетата, бидејќи луѓето често му нуделе чоколадо, млеко и слично.

-Кога исчезна канцерот сфативме дека за здравиот живот е важно како се лекувате, колку важбате и што се внесувате во организмот.

Чувствувавме потребна да го споделиме тоа со луѓето и да им кажеме како може да бидат здрави-изјави Луси, која заедно со Пејиќ ги лансираше своите природни сокови на пазарот во Австралија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top