Home / Author Archives: BabinLek (page 331)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Чудотворен рецепт за лекување рак!

Чудотворен рецепт за лекување рак!

Храна за лекување на комплетниот организам! Ги чисти крвните садови, го лекува срцето, буквално го обновува имунолошкиот систем, го чисти црниот дроб, целиот систем на излачувањe, исто така и дигестивниот тракт од патогени микрофлори. Го подобрува работењето на мозокот и ...

Read More »

Како да подготвите лековита вода од мед

Како да подготвите лековита вода од мед

Добро се познати придобивките од медот, но малкумина знаат за здравите придобивки од водата со мед. Нектарината од дамнина се употребувала за ослободување од разни болести и во козметички цели, но се користеле и како вкусен напиток на прослава. Како ...

Read More »

Кожа со осип и јадеж – атопичен дерматитис

Кожа со осип и јадеж – атопичен дерматитис

Карактеристично е за детската возраст, со почеток во првите пет години од животот. Самото име на болеста ни навестува за што станува збор. Зборот атопичен укажува на наследната компонента на болеста, додека зборот дерматитис на воспалението на кожата што се ...

Read More »

Онкологија конечно ќе воведува здрава храна за болните – без месо, повеќе овошје

Онкологија конечно ќе воведува здрава храна за болните – без месо, повеќе овошје

каде ја губиме битката со ракот и дали поради подобрата дијагностика се зголемува и бројот на нови случаи и на кои фактори треба особено да им се обрне внимание, онколозите велат дека во споредба со целиот регион, ние сме на ...

Read More »

Бројот на заболени од рак ќе расте – се поголем број млади заболени

Бројот на заболени од рак ќе расте – се поголем број млади заболени

Бројот на пациенти со рак ќе расте во текот на следните 20 години а во пораст ќе биде и бројот на смртни случаи од оваа болест , стои во годишниот извештај на  Светската здравствена организација ( СЗО)  по повод Светскиот ...

Read More »

Лек за болките во половината, грбот и нозете

Лек за болките во половината, грбот и нозете

Доколку имате болки во половината, грбот, дури и нозете, кои претежно доаѓаат од премногу седење или голем физички напор, престанете да се грижите, постои потполно природно решение за вашите пробеми. По само неколку дена конзумирање на овие видови овошје, ќе ...

Read More »

Најефикасен лек за брадавици е лимонот

Најефикасен лек за брадавици е лимонот

најефикасен лек за брадавици е лимонот максимум 3 ипол недели се лекува местото кај што е брадавицата исчезнува и никогаш нема да се појави пак. јас имав таков проблем се наоѓаше на раката и ме нервираше, пробував секакви начини бев ...

Read More »

Зголемен е бројот на деца со мали сипаници – еве како да им помогнете

Зголемен е бројот на деца со мали сипаници – еве како да им помогнете

Првите симптоми кои се појавуваат првите седум до четиринаесет дена по изложеноста со вирусот се грозничавоста, настинката, течење на очите и сува кашлица. Осипот се појавува на кожата четири дена по овие симптоми. Овој осип кој се состои од мали ...

Read More »

Природни лекови за Брадавици

Природни лекови за Брадавици

Масло од дабровина:  Употребата на масло од дабровина е еден од најважните домашни лекови против брадавици. Ова масло треба да се аплицира генерално околу заболените места секоја ноќ. Овој третман треба да продолжи неколку месеци. Смокви:  Млечниот сок од овие ...

Read More »

Рецепт на московскиот кардиолог, проф. д-р Александар Шарандак против грип и настинка

Рецепт на московскиот кардиолог, проф. д-р Александар Шарандак против грип и настинка

Земете половина чаша сушена ехинацеја, која е многу добра за јакнење на имунитетот. Додајте половина чаша сушено нане. Нането е добар имуностимулатор, а има и лековито дејство за срцето и крвните садови. Прелијте со вотка до врвот на чашата и ...

Read More »
Scroll To Top