Home / природен лек / Рецепт на московскиот кардиолог, проф. д-р Александар Шарандак против грип и настинка

Рецепт на московскиот кардиолог, проф. д-р Александар Шарандак против грип и настинка

Земете половина чаша сушена ехинацеја, која е многу добра за јакнење на имунитетот. Додајте половина чаша сушено нане. Нането е добар имуностимулатор, а има и лековито дејство за срцето и крвните садови.

brisenje-nos-300x199Прелијте со вотка до врвот на чашата и промешајте. Ставете с` во тегла и добро затворете ја. Теглата држете ја на темно место, при собна температура.

По 7 дена исцедете ја содржината на теглата и додајте една лажица мед. Промешајте. Пијте по 20-25 капки три пати дневно половина час пред јадење. Пијте 2-3 недели, додека владее епидемијата на грип. Можете да ја подготвувате и да ја пиете 2-3 пати годишно. Таа е одлично средство за јакнење на имунитетот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top