Free songs
Home / алтернативна медицина (page 10)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Прочуениот рецепт за подобрување на видот

Прочуениот рецепт за подобрување на видот

Владимир Петрович Филатов (1875-1956) бил руски офталмолог и хирург кој станал познат на светско ниво поради во тоа време револуционерниот пристап кон очните болести. Станал познат по тоа што успеал да му го врати видот на Василиј Зајчев, снајперист на ...

Read More »

12 совети за добро здравје од баба Ванѓа

12 совети за добро здравје од баба Ванѓа

Пророчицата Ванѓа зад себе остави многу мудри совети, што се пренесуваат низ генерациите. Споделуваме неколку од нив, посветени на доброто здравје и правилната исхрана. 1. Светот започна со билки – запомнете го тоа. Но, билките на секоја земја ги лекуваат само луѓето кои ...

Read More »

Притиснете ја оваа точка и дишете длабоко

Притиснете ја оваа точка и дишете длабоко

Акупресура е метод кој уште одамна го практикувале Кинезите, а и ден денес го користат луѓето да се ослободат од различни болки во различни делови од телото. Според многу истражувања, притискањето на акупресурните точки правилно, може да предизвика позитивни резултати ...

Read More »

Кинескиот часовник не греши: Проверете како функционираат вашите органи

Кинескиот часовник не греши: Проверете како функционираат вашите органи

Кинескиот биолошки часовник покажува интервали по кои енергијата циркулира низ деловите на телото, а секои два часа во денот најсилна е во одредени делови од телото. Ако постои некој проблем симптомите во тој период ќе бидат најизразени. Докторите кои практикуват ...

Read More »

Стрес-тест – За 5 секунди дознајте колку сте под стрес

Стрес-тест – За 5 секунди дознајте колку сте под стрес

Колку пати ви се случило да се обидете да се опуштите во текот на денот, но мозокот цело време ве враќа на обврските што ве чекаат? Може за 5 секунди да дознаете колку навистина сте под стрес и во каква ...

Read More »

1000 билки кои лечат рак (БЕСПЛАТНА КНИГА)

1000 билки кои лечат рак (БЕСПЛАТНА КНИГА)

Италијанскиот лекар Џузепе Начи е автор на книгата “Илјада билки против рак, без хемотерапија”, во која на 650 страници служејќи се со 2050 службени медицински докази и 2100 разни библиографски референци пишува за лечење на ракот. Оваа книга детално ги ...

Read More »

Хомеопатски лекови – за лекување на цел организам

Хомеопатски лекови – за лекување на цел организам

Денес во хомеопатијата се костат преку 5 000 лековити препарати. Во хомеопатијата е важно разредувњето и потенцирањето. Разблажувањата од 1 до 10 се означени со римските броеви X (1X = 1/10, 3X = 1/1,000, 6X = 1/1,000,000). Слично, разблажувањата од ...

Read More »

Балканците полудеа по забранетиот пијалак: Кобровка „лекува сѐ“, само има еден проблем

Балканците полудеа по забранетиот пијалак: Кобровка „лекува сѐ“, само има еден проблем

На новосадскиот црн пазар се појави кобровка, азиски пијалак кој се точи во шишиња во кои има препарирана кобра, скорпија или корења од билјата шенжен. Овој коктел важи за одличен афродизијак, а сето ова е проследено со одличен маркетиншки трик ...

Read More »

Крвната група го одредува карактерот

Крвната група го одредува карактерот

Во Јапонија е раширено верувањето дека караткерот на личноста е поврзан со крвната група, па се верува дека лицата со крвата група „А“ се чувствителни, перфекционисти и добри тимски играчи, но и дека се премногу анксиозни. Луѓето кои имаат нулта крвна ...

Read More »

Сокот на познатиот Австријец против ракот – За 42 дена умираат канцерогените клетки?

Сокот на познатиот Австријец против ракот – За 42 дена умираат канцерогените клетки?

Рудолф Бројс од Австрија целиот свој живот го посветил на изнаоѓање на најдобриот природен лек против ракот. Тој направил специјен сок кој давал одлични резултати во третманот на оваа болест. Со помош на неговиот метод, излечил повеќе од 45.000 луѓе ...

Read More »
Scroll To Top