Home / алтернативна медицина / Напиток кој заменува 100 стомачни

Напиток кој заменува 100 стомачни

Потребно ви е 500 милилитри бадемово млеко, 2 зрели банани, 2 лажици несолен путер, малку бадемово или кокосово масло, 2 лажици кисела павлака и малку морко оревче.

bademovo-mlekoСите состојки ставете ги во блендер и соединете ги убаво.

Препорачливо е веднаш да се испие, но доколку не можете веднаш да ја консумирате, може да ја чувате во фрижидер максимум 2 часа.

Овој напиток помага во топење на маснотиите, а доколку паралелно вежбате, тој само ќе го засили ефектот на топењето на мастите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top