Home / алтернативна медицина (page 12)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Балканците полудеа по забранетиот пијалак: Кобровка „лекува сѐ“, само има еден проблем

Балканците полудеа по забранетиот пијалак: Кобровка „лекува сѐ“, само има еден проблем

На новосадскиот црн пазар се појави кобровка, азиски пијалак кој се точи во шишиња во кои има препарирана кобра, скорпија или корења од билјата шенжен. Овој коктел важи за одличен афродизијак, а сето ова е проследено со одличен маркетиншки трик ...

Read More »

Крвната група го одредува карактерот

Крвната група го одредува карактерот

Во Јапонија е раширено верувањето дека караткерот на личноста е поврзан со крвната група, па се верува дека лицата со крвата група „А“ се чувствителни, перфекционисти и добри тимски играчи, но и дека се премногу анксиозни. Луѓето кои имаат нулта крвна ...

Read More »

Сокот на познатиот Австријец против ракот – За 42 дена умираат канцерогените клетки?

Сокот на познатиот Австријец против ракот – За 42 дена умираат канцерогените клетки?

Рудолф Бројс од Австрија целиот свој живот го посветил на изнаоѓање на најдобриот природен лек против ракот. Тој направил специјен сок кој давал одлични резултати во третманот на оваа болест. Со помош на неговиот метод, излечил повеќе од 45.000 луѓе ...

Read More »

Рецепт од Д-р Чатхурведи против рак и разни заболувања

Рецепт од Д-р Чатхурведи против рак и разни заболувања

Овој рецепт е напишан од  Д-р Прембабу Чатхурведи, чија идеја била да се прошири и да го користат голем број на луѓе. МОРКОВ, КОМПИР И ЈАБОЛКИ Ова чудесна напивка е позната од порано. Затоа треба да се земе во предвид ...

Read More »

Темјан е лекот за рак? – едно од најлековитите растенија во светот

Темјан е лекот за рак? – едно од најлековитите растенија во светот

Научници од британскиот Универзитет Лестер утврдиле дека темјанот ги убива ќелиите на тежок облик на тумор. Утврдено е и дека е особено ефикасен при лечење на ракот на јајници. Темјанот е исушена смола која може да се пронајде во сува ...

Read More »

Тест – Колку долго ќе живеете?

Тест – Колку долго ќе живеете?

Пред да започнете, доколку сте маж, почетна возраст за вас е 86 години, а доколку сте жена за вас почетна возраст е 89 години. Значи, почнувајте да го решавате тестот од 86 или 89 години. Дали сте смирена личност која ...

Read More »

Со масажа на стопалата намалете ги болките во грбот

Со масажа на стопалата намалете ги болките во грбот

Дали сте знаеле дека со масажа на стопалата можете да ги намалите болките во ’рбетот? Ова истражување докажува дека било кој вид на масажа може да ги намали болките во грброт, додека масажата на специфичните делови на телото поврзани со ...

Read More »

Алтернативни лекови против рак

Алтернативни лекови против рак

На интернет можат да се прочитаат најразлични природни лекови против ракот. Глуварчето, содата бикарбона, витаминот Б 17, се само дел од алтернативните лекови кои се препорачуваат во борбата против оваа смртоносна болест. Стручните лица предупредуваат дека не треба да им ...

Read More »

Руска хит метода за здравје и подмладување – која им е достапна на сите

Руска хит метода за здравје и подмладување – која им е достапна на сите

Брзото подмладување на клетките може да го постигнете со стимулирање на лачењето на желудечните сокови.Оваа навистина едноставна метода којашто ја препорачуваат руските лекари му помага на организмот да ги замени старите и оштетени клетки со нови. Се работи за клетки ...

Read More »
Scroll To Top