Home / алтернативна медицина / Таен рецепт се пренесува од колено на колено – за поголема сексуална моќ

Таен рецепт се пренесува од колено на колено – за поголема сексуална моќ

Овој рецепт за тајна напивка се пренесува од генерација на генерација

grozdjicemlijekoШише од овој пијалок традиционално се давало на зетот и невестата да се напијат пред првата брачна ноќ. Оваа традиција потекнува од некои азиски земји , имено во Индија се чува и до овој ден.

Тајната е во сувото грозје, чии бобинки содржат agrinin клучен за третман на еректилна дисфункција, и ги зголемува шансите жената да забремени, и го подобрува квалитетот на спермата кај мажите.

Покрај тоа, се зголемува , се тврди , и вкупната енергија.

Оригиналниот рецепт од Индија е составена од суво грозје , млеко, и шафран.

Ова е рецепт за подготовка на варијанта на овој пијалок :

Измијте 30 грама суво грозје

се вари во емајл тенџере со 200 мл млеко . Првично ср пие три пати на ден , а потоа се зголемува износот на суво грозје 50 грама, се додека проблемите не исчезнат.

Инаку, сувото грозје велат дека има голем број на други позитивни ефекти врз здравјето , и дека им помага на луѓето со висок крвен притисок , дебелината , спречување на канцерогени заболувања , анемија … тоа е добро за кожата и косата, итн .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top