Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 50)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Знаци кои покажуваат дека вашиот црн дроб е полн со отрови

Знаци кои покажуваат дека вашиот црн дроб е полн со отрови

Постојат повеќе знаци дека вашиот црн дроб е полн со токсини.. Прочитајте кои се и обидете се да се присетите дали патите од некои од овие симптоми: Хроничен замор Негативни емоции Исцрпеност Мигрена Хронична болка во зглобовите Ексцесивно потење Проблем ...

Read More »

Откриен виновникот за седум видови рак, а сите често го земаме

Откриен виновникот за седум видови рак, а сите често го земаме

Алкохолот директно предизвикува најмалку седум видови карцином, а опасен е дури и за луѓето кои уживаат во мали или умерени количини, предупредуваат научниците. Според новото истражување објавено во научниот магазин „Адикшн“, постои поврзаност помеѓу алкохолот и карциномот која не може ...

Read More »

Притиснете со показлецот и држете 60 секунди – после ова никогаш нема да одите на доктор

Притиснете со показлецот и држете 60 секунди – после ова никогаш нема да одите на доктор

Кога чуствуваме болка, најпрво одиме на лекар или се фаќаме за кутијата со лекови. Меѓутоа, после овој текст ќе се уверите дека нее  потребно да се трете со хемија, ниту да чекате во полните чекалници во болниците. Refleksologija i prsti ...

Read More »

Методот кој лечи 10 работи: Притиснете и задржете ја оваа точка точно 60 секунди

Методот кој лечи 10 работи: Притиснете и задржете ја оваа точка точно 60 секунди

Можеби сте слушнале за акупресура, метод кој уште одамна го практикувале Кинезите, а и ден денес го користат луѓето да се ослободат од различни болки во различни делови од телото. Според многу истражувања, притискањето на акупресурните точки павилно, може да ...

Read More »

Еве со што можете да го обновите Црниот дроб

Еве со што можете да го обновите Црниот дроб

Црниот дроб е чистач на нашиот организам. познат и како „тивок орган“, бидејќи не се буни, но еднаш кога ќе го отруеме, се случува хаос во организмот. Овие се симптомите кои укажуваат на тоа дека вашиот црн дроб е оптоварен: ...

Read More »

Ги имате овие ситни мозолчиња на вашето тело? – Еве што се и зошто се ОПАСНИ!

Ги имате овие ситни мозолчиња на вашето тело? – Еве што се и зошто се ОПАСНИ!

Овие израстови, мозолчиња, како и да се наречат, имаат свој дел во организмот, а тоа е еден вид на нетолеранција на глутен. Всушност, секој организам не го вари глутенот на ист начин, а науката докажала дека ова е еден од ...

Read More »

Луѓето масовно го споделуваат неговиот лек против ракот – илјадници луѓе се излекувале со оваа метода

Луѓето масовно го споделуваат неговиот лек против ракот – илјадници луѓе се излекувале со оваа метода

Германски доктор Рудолф Бреус смислил метода на исхрана од 42 дена, оваа исхрана е  ограничена на сокови од органско овојше и зеленчук. Тој во својата книга “The Breuss Cancer Cure” наведува како со оваа метода излекувал над 45.000 луѓе од рак ...

Read More »

Не ги игнорирајте: Овие симптоми укажуваат дека бубрезите не работат правилно

Не ги игнорирајте: Овие симптоми укажуваат дека бубрезите не работат правилно

Телото на човекот е одличен систем кој функционира само ако сите органи работат совршено. Ако некој орган од телото не функционира правилно, се јавуваат одредени здравствени проблеми. Дознајте кои симптоми и знаци укажуваат на оштетување на бубрезите. Замор и отоци ...

Read More »

Ве болат коските и колената – со овој напиток болката веднаш исчезнува

Ве болат коските и колената – со овој напиток болката веднаш исчезнува

Колената се едни од најважните зглобови во човековото тело, одговорни за правилно движење на телото и подржување на сите движења на ногата за време на одењето, скокањето, трчањето и стоењето. Овој напиток содржи остојки со моќни противвоспалителни својства кои ја ...

Read More »

Млекото го менува дејството на лековите

Млекото го менува дејството на лековите

Земањето на поедини лекови со одредени производи може да има контраефект. Ова посебно се однесува на калциумот од млекото, кој во органите за варење лесно се врзува за одредени производи, создавајќи соединенија кои потешко се растопуваат, поради што не можат ...

Read More »
Scroll To Top