Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 364)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Лек против бронхит – Сируп од морков

Лек против бронхит – Сируп од морков

Морковот содржи каротeн – елемент кој во организмот се преработува во витамин А, богат е со витимин Е и со целулоза која делува добро на варењето на храната. Морковите се познати со богатата содржина на неопходниот минерал калиум кој го спречува ...

Read More »

Древен кинески лек од лук – рецепт

Древен кинески лек од лук – рецепт

Во 1971 година експедиција на Унеско во еден тибетски манастир пронашла рецепт  на стар кинески хомеопатски лек. Преведен од таблицата овој лек е објавен на многу јазици и приближен на медицината на 20-тиот век. Се претпоставува дека е стар околу ...

Read More »

Карфиол за сите видови канцер

Карфиол за сите видови канцер

Карфиолот во себе има состојки што можат да ја зголемат способноста за обнова на ДНК-структурата во клетките и да спречат тие да станат канцерогени Почна сезона на карфиолот, а за неговите корисни дејства допрва дознаваме. Карфиолот има антиканцерогено дејство – ...

Read More »

Ново откритие: излкувајте се со жубуркање на масло во уста

Ново откритие: излкувајте се со жубуркање на масло во уста

Новиот метод за лекување голем број болести со жубуркање на масло во уста ја откри доктор Карач на Конгресот на Украинското здружение на онколозите и бактериолозите. Неговата постапка за многумина е сомнителна, но за среќа не е комплицирана за да ...

Read More »

Научниците на чекор до биолошки лепак за „поправка“ на органите

Научниците на чекор до биолошки лепак за „поправка“ на органите

Научниците направија вештачко ткиво кое би им помогнало на клетките и другите биолошки компоненти да се организираат на ист начин на кој органите самите тоа го прават по природен пат. Пенг Џин, доцент на биолошките системи на институтот во Харвард ...

Read More »

Имунитетска бомба: Природен лек за настинки и вируси

Имунитетска бомба: Природен лек за настинки и вируси

Овој период од годината освен главоболки, поспаност, носи  и бројни вирози пропратени со воспаление на синусите, кашлање и севкупен пад на имунитетот. Доколку сакате на природен и здрав начин да го зајакнете телото и да ги победите настинките и вирусите ...

Read More »

Со ловоров лист ќе го прочистите организмот од сол!

Со ловоров лист ќе го прочистите организмот од сол!

Во триста грама врела вода, ставете 5 грама ловоров  лист и гответе 5 минути. Подоцна тргнете го од оган ставете го во термос да отстои. Растворот исцедете го и пијте го во текот на целиот ден во мали голтки. Не ...

Read More »

Цимет и мед – Фармацевтските компании воопшто не ги сакаат

Цимет и мед – Фармацевтските компании воопшто не ги сакаат

Медот и циметот помешани прават лек против многу болести, па токму поради тоа на фармацевтските компании не им се допаѓа луѓето да знаат дека оваа мешавина прави чуда. Научниците и денес наведуваат дека медот се користи без несакани ефекти, тој ...

Read More »

Јаболковиот оцет чудотворен препарат – еве за што помага

Јаболковиот оцет чудотворен препарат – еве за што помага

Станува збор за јаболков оцет. Еве на кој се начини може да ви помогне: 1. Чајот од јаболков оцет може да помогне во ублажувањето на болки во грлото. Ставете лажица јаболков оцет во чаша со топла вода, а ако сакате ...

Read More »

Тест за откривање на сепса за 2 часа?

Тест за откривање на сепса за 2 часа?

Истражувањето на Кралскиот колеџ во Лондон најде начин како да се открие дали во организмот се создава сепса односно труење на крвта во рок од два часа затоа што честопати резултатите од тестовите за сепса се чекаат и по два ...

Read More »
Scroll To Top