Home / бабини рецепти / Со ловоров лист ќе го прочистите организмот од сол!

Со ловоров лист ќе го прочистите организмот од сол!

Во триста грама врела вода, ставете 5 грама ловоров  лист и гответе 5 минути. Подоцна тргнете го од оган ставете го во термос да отстои.

lovor 620 x 400Растворот исцедете го и пијте го во текот на целиот ден во мали голтки. Не смее да се испие се одеднаш, бидејќи може да дојде до компликации.

Терапијата се повторува три дена, а после пауза од недела дена,може да се повтори. Немојте да се изненадите, доколку урината ви биде розова и уринирате на секој половина час.

Работата е во тоа, што солта почнува да се распушта  и го иритира мочниот меур. Распуштањето на сол многу добро делува, а тоа може да се види после две недели.

ЗаСе.мк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top