Home / бабини рецепти / Имунитетска бомба: Природен лек за настинки и вируси

Имунитетска бомба: Природен лек за настинки и вируси

Овој период од годината освен главоболки, поспаност, носи  и бројни вирози пропратени со воспаление на синусите, кашлање и севкупен пад на имунитетот. Доколку сакате на природен и здрав начин да го зајакнете телото и да ги победите настинките и вирусите направете го овој вкусен рецепт.

limon-630x439состојки:

– 6 лимони

– 1 голема главица лук

– 2 лажички ѓумбир во прав

– 2 лажици мед

– 3 чаши сок од ананас

– ¼ лажиче чили во прав

подготовка:

1 .Во сад исцедете ги лимоните

2. Додадете сите други состојки и со белдер добро измиксирајте се додека течноста не се соедини.

3. Содржината ставете ја во стаклен сад и чувајте во фрижидер.

4. Секој ден пијте четири чаши од пијалакот додека симптомите на вирусот целосно не исчезнат.

 

One comment

  1. Dali moze da se koristi nesto drugo osven limon bidejki sme alergicni na limon, portokal, mandarina , vitamin c

    Blagodaram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top