Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / Болести и лечење (page 10)

Category Archives: Болести и лечење

Feed Subscription

Еве со што можете да го обновите Црниот дроб

Еве со што можете да го обновите Црниот дроб

Црниот дроб е чистач на нашиот организам. познат и како „тивок орган“, бидејќи не се буни, но еднаш кога ќе го отруеме, се случува хаос во организмот. Овие се симптомите кои укажуваат на тоа дека вашиот црн дроб е оптоварен: ...

Read More »

Ги имате овие ситни мозолчиња на вашето тело? – Еве што се и зошто се ОПАСНИ!

Ги имате овие ситни мозолчиња на вашето тело? – Еве што се и зошто се ОПАСНИ!

Овие израстови, мозолчиња, како и да се наречат, имаат свој дел во организмот, а тоа е еден вид на нетолеранција на глутен. Всушност, секој организам не го вари глутенот на ист начин, а науката докажала дека ова е еден од ...

Read More »

Не ги игнорирајте: Овие симптоми укажуваат дека бубрезите не работат правилно

Не ги игнорирајте: Овие симптоми укажуваат дека бубрезите не работат правилно

Телото на човекот е одличен систем кој функционира само ако сите органи работат совршено. Ако некој орган од телото не функционира правилно, се јавуваат одредени здравствени проблеми. Дознајте кои симптоми и знаци укажуваат на оштетување на бубрезите. Замор и отоци ...

Read More »

Млекото го менува дејството на лековите

Млекото го менува дејството на лековите

Земањето на поедини лекови со одредени производи може да има контраефект. Ова посебно се однесува на калциумот од млекото, кој во органите за варење лесно се врзува за одредени производи, создавајќи соединенија кои потешко се растопуваат, поради што не можат ...

Read More »

Не е сеедно каде ве боли стомак – На едно од овие места се крие опасна болест!

Не е сеедно каде ве боли стомак – На едно од овие места се крие опасна болест!

Стомакот е големо подрачје, а секоја болка може да биде предизвикана од повеќе причини – од бенигни до опасни. За подобар увид во можните последици, идентификувајте го точното место на вашата болка. Болката во стомакот е една од најчестите тегоби ...

Read More »

Знаци дека сте затруени – Мувла

Знаци дека сте затруени – Мувла

Некои видови мувла спасуваат животи; други одземаат животи. Некои видови мувла го подобруваат вкусот на сирењата и вината; други ја трујат храната. Некои видови растат на трупци, други ги напаѓаат бањите и книгите. Всушност, мувлата е насекаде — додека ја ...

Read More »

Ладни раце и нозе? – ова се болестите со овие симптоми

Ладни раце и нозе? – ова се болестите со овие симптоми

До чувство на студенило на екстремитетите доаѓа поради процесот со кој организамот ја одржува температурата на виталните органи. Меѓутоа, ако рацете и стапалата ви се често пати ладни, тоа може да укажува на здравствени проблеми. Анемија Доколку освен ладни раце ...

Read More »

СТОП за рчењето по природен пат

СТОП за рчењето по природен пат

Рчењето се појавува кога опуштените структури во грлото започнуваат да вибрираат и да произведуваат звук. Честопати рчењето се смета за нарушено спиење, а пак тешкото рчење може да биде знак за сериозни здравствени последици. Доколку имате ваков вид на проблем, ...

Read More »

Месец дена пред мозочниот удар, телото испраќа предупредување

Месец дена пред мозочниот удар, телото испраќа предупредување

Многу е важно да ги идентифицирате предупредувањата од мозочниот удар и да добиете медицинска помош за да се намали можноста од ризик на сериозни оштетувања на мозокот. Тоа може да помогне во намалување на ризикот од смрт или од инвалидитет ...

Read More »

Шест менструални проблеми кои не смеете да ги игнорирате

Шест менструални проблеми кои не смеете да ги игнорирате

Иако ниту еден од нас не би му пречело некој менструален циклус едноставно да отсуствува, ваквите ирегуларни симптоми не би требало да се игнорираат. Прескокнатиот циклус, намаленото или обилното крвавење можат да бидат знаци за некој посериозен проблем. Следните шест ...

Read More »
Scroll To Top