Free songs
Home / сведоштва (page 17)

Category Archives: сведоштва

Feed Subscription

Видео: Овој човек тврди дека го „пренасочил“ стареењето!?

Видео: Овој човек тврди дека го „пренасочил“ стареењето!?

Модниот дизајнер Питер Нијгард(76) тврди дека научници користат користат негови маркери кои покажуваат дека успеал да го пренасочи процесот на стареењето и дека тој, сега, се подмладува. тврди дека моментално добива третман со матични клетки кој јасно покажува дека „процесот ...

Read More »

Босанка со сите го дели лекот – Излечила рак со оваа природна мешавина

Босанка со сите го дели лекот – Излечила рак со оваа природна мешавина

Една жена од Босна, чие име не беше откриенo, одлучи со сите да го подели рецептот кој таа тврди и помогнал во лекувањето на рак, ја ослободил од болките иако 20 дена била на апарати во болница. Рецептот е на ...

Read More »

Фото: Овој човек победи 70 тумори!

Фото: Овој човек победи 70 тумори!

Четириесет и седум годишиот Илјан Бруксод Велика Британијае вистинско чудо. Тој ги оставил сите без зборови кога остварил неверојатно оздравување, иако лекарите прогнозирале неколку недели живот поради страшниот облик рак, покрај кој имал уште 70 тумори во телото. По само ...

Read More »

Исповед: Србин се излечил од редок вид на рак само со природни лекови

Исповед: Србин се излечил од редок вид на рак само со природни лекови

Во медиумите во Австралија овие денови често се појавува27 Србин, Јован Пејиќ, бизнисмен од Канбере, кој со сокови добиени од билки, овошје и зеленчук успел да го „победи“ канцерот во крвта. -Имав 24 години кога открив дека имам редок вид ...

Read More »

Видео: Жена на 73 изгледа како 30- годишна – еве која и е тајната

Видео: Жена на 73 изгледа како 30- годишна – еве која и е тајната

И покрај тоа што Анет Ларкинс има 72 години, сепак таа изгледа и се чувствува како да има 30 години. Ларкинс решила да се грижи за своето здравје без лекови и без хемикалии водејќи се од една древна изрека на ...

Read More »

17 год дете се врати од мртвите – лекарите дигнале раце, го спасила природна терапија (Видео)

17 год дете се врати од мртвите – лекарите дигнале раце, го спасила природна терапија (Видео)

 Во 2012 година. Грант тогаш 15 годишен ученик, доживеал сообраќајна несреќа – бил удрен од автомобил. Грант имал тешка повреда на главата. Лекарите им рекоа на родителите дека нема да ја преживее ниту ноќта со такви повреди, но откако успеа ...

Read More »

Со масло од марихуана излечен тешко болен пациент во Хрватска – го искашлал ракот (Видео)

Со масло од марихуана излечен тешко болен пациент во Хрватска – го искашлал ракот (Видео)

Емисијата “Проверено” која оди на Нова ТВ неодамна го најави прилогот за еден човек кој, по голготата со хемотерапија се одлучи да користи масло од канабис и буквално го искашла ракот. Паралелно во пионерската емисија за канабис на Радио Студент ...

Read More »

Откриено зошто потомците на Александар Македонски се толку долговечни

Откриено зошто потомците на Александар Македонски се толку долговечни

Потомците на Хунзите тврдат дека се потомци на Александар Македонски што има влијание на Европјаните се повеќе да ја посетуваат долината на Хунзите и да истражуваат,  Постојат егзотични места на светот за кои не е тешко да се рече дека ...

Read More »

За здрав живот доволни се 60 секунди

За здрав живот доволни се 60 секунди

Во забрзаниот свет во кој живееме секоја минута е драгоцена и овие совети сигурно добро ќе ви дојдат. Обрнете внимание на 25 едноставни трикови кои можете да ги направите само за 60 секунди. 1. Чистете ги забите со конец – ...

Read More »

Го победив ракот – 28 годишен белграѓанец одбил хемотерапија , се лечел природно

Го победив ракот – 28 годишен белграѓанец одбил хемотерапија , се лечел природно

Ниту еден знак на младоликото лице и задоволната насмевка на Игор Јакшиќ (28) од Белград нема да ве натера да се посомневате дека само пред десет месеци се изборил со рак на крајниците. Лекарите од Србија велат дека досега не ...

Read More »
Scroll To Top