Free songs
Home / сведоштва (page 15)

Category Archives: сведоштва

Feed Subscription

ФОТО: Го победила ракот со трчање маратон 366 дена и веганска храна

ФОТО: Го победила ракот со трчање маратон 366 дена и веганска храна

Шеесет годишните Џенет и Алан Мареј поминале 366 дена маратон во Австралија. Во текот на своето патување, тие патувале повеќе од 10.000 километри. Целта на нивното патување била да трчаат секој ден, и по дождот и по ветерот. Покрај тоа, ...

Read More »

Медицинско чудо: Си го искашлала туморот (Фото, видео)

Медицинско чудо: Си го искашлала туморот (Фото, видео)

Британката Клер Озборн се запиша во историјата на медицинските чуда, сосема неверојатно – буквално го искашлала туморот со големина на 2 см, лекарите потврдиле дека е излечена. Ја однела искашланата грутка в болница, всушност тогаш и дознала дека боледувала од ...

Read More »

“Бабини лекарства” го држат Путин во форма

“Бабини лекарства” го држат Путин во форма

Рускиот претседател Владимир Путин изгледа помлад од своите години благодарение на редовното пливање, на „бабините лекарства“ и на добрата контрола на стресот, објавува “Франс Прес”, повикувајќи се на интервјуто на личниот лекар на првиот човек на Русија за магазинот “Итоги”. ...

Read More »

Потврдено: На село се живее една година подолго

Потврдено: На село се живее една година подолго

Просечната возраст на умрените лица во градските подрачја изнесува 71.6 години наспроти 72.6 години во селските, што значи дека луѓето на село живеаат околу една година повеќе од оние во градот, покажуваат најновите податоци на Државниот завод за статистика. Природниот прираст ...

Read More »

Симптоми дека жената носи близнаци

Симптоми дека жената носи близнаци

Има неколку симптоми кои укажуваат дека жена носи близнаци: Многу позитивен резултат на тест за утврдување бременост Тестот за бременост го мери нивото на хормонот ХЦГ (human chorionic gonadotropin), а се верува дека жената која носи близнаци има зголемено ниво ...

Read More »

Kога медицината молчи, а делува Божјата волја

Kога медицината молчи, а делува Божјата волја

Џејк Гладстон е жив доказ дека чудата се случуваат насекаде околу нас. Ова позитивно детенце покажува како изгледа кога медицината ќе замолчи, а Божјата волја ќе стапи на сила. На четиригодишниот Џејк лекарите уште по раѓањето му дијагностицирале дека половина ...

Read More »

Медицинско чудо: Си го искашлала туморот – си го спасила животот! (Фото, видео)

Медицинско чудо: Си го искашлала туморот – си го спасила животот! (Фото, видео)

Британката Клер Озборн се запиша во историјата на медицинските чуда, сосема неверојатно – буквално го искашлала туморот со големина на 2 см, лекарите потврдиле дека е излечена. Ја однела искашланата грутка в болница, всушност тогаш и дознала дека боледувала од ...

Read More »

По четврти пат се бори со ракот и не попушта

По четврти пат се бори со ракот и не попушта

Беки Гидинс (32) од Англија четврти пат се впушта во битка со ракот. Пред седум години се соочила со рак на кожата, а потоа следела регресија на ракот кој се раширил кон градите, белите дробови и стомакот. Оваа жена никогаш ...

Read More »

Како да пиете, а да останете трезни

Како да пиете, а да останете трезни

Еден од основачите на Бостонската Пивара, Џим Коч, тврди дека познава мал трик со чија помош луѓето можат да пијат цела вечер, а да не се опијат. Во интервјуто за Esquare, Коч открил дека тајната е во квасецот. “Пред да ...

Read More »
Scroll To Top