Free songs
Home / сведоштва (page 16)

Category Archives: сведоштва

Feed Subscription

Овој човек, со мед, се излекувал од рак

Овој човек, со мед, се излекувал од рак

Анте Крешиќ, поранешен претседател на надзорниот одбор на ХТ Еронет и претприемач од Чапљина, БиХ, пред 13 години, на клиника во Загреб, му бил дијагностициран тежок облик на карцином, рак на белите дробови. Но, со помош на мед и на ...

Read More »

Mајка го излечи детето од аутизам – еве како

Mајка го излечи детето од аутизам – еве како

Диетата која исклучува натриум глутамат , во некои случаи овозможува да се минимизираат симптомите кај децата со аутизам , тврди биохемичарката  Кетрин Рајд од Сан Франциско . Нејзините заклучоци се донесени врз основа на невробиолошки истражувања и сопственото искуство : ...

Read More »

Кучињата можат да намирисаат рак – Вистинска приказна

Кучињата можат да намирисаат рак – Вистинска приказна

BBC објави истражување во кое се говори дека куињата имаат способност да детектираат, намирисаат рак кај луѓето. Според истражувачите кучињата ја намирисуваат хемикалијата која ракот ја испушта во телото. Според испитувањата некои кучиња можат да бидат и истренирани да од ...

Read More »

Сирова храна и сокови – некои велат никако – сведоштва За и Против

Сирова храна и сокови – некои велат никако – сведоштва За и Против

Сировата храна и соковите (прв дел) Статијата е напишана од д-р Лоренс Вилсон, и во неа го изнесува својот став за потребата од сирова храна и сокови. Д-р Вилсон е поборник на сирова храна и сокови, но преку долги клинички ...

Read More »

Бившите пушачи подолго го преживуваат ракот

Бившите пушачи подолго го преживуваат ракот

Американскиот тим, под раководство на Ејми Феркертиќ, анализирајќи случаи на 4.200 заболени од рак на бели дробови, во своето истражување дошол до резултати кои покажуваат дека младите лица со напреден рак на бели дробови кои го оставиле пушењето повеќе од ...

Read More »

Судот му дозволи на Марин да се лекува со марихуана

Судот му дозволи на Марин да се лекува со марихуана

Марихуаната е лековито растение, тоа е факт. Мојот случај не е единствен, но државата не е подготвена да создаде правни механизми за сите на кои им треба, вели Марин Kалчев (32), кој стана првиот Бугарин кому судот му дозволи да ...

Read More »

Кинески билкар живеел 256 години – ја истражувал тајната за долг живот – еве што јадел и пиел

Кинески билкар живеел 256 години – ја истражувал тајната за долг живот – еве што јадел и пиел

Ли Чинг-Јен бил роден во 1677 година, а починал на 6 мај во 1933 година што значи живеел цели 256 години. Тој бил билкар, учител по боречки вештини и тактички советник. Тој тврдел дека е роден во 1736 година, но ...

Read More »

Анита Морјани – жената со рак, паднала во кома – се вратила и лекува (Видео)

Анита Морјани – жената со рак, паднала во кома – се вратила и лекува (Видео)

Анита Морјани, жената која имала рак на лимфните жлезди во последна фаза, речиси мртва, паѓа во кома и доживува искуство блиско до смртта. Од „таму“ се враќа збогатена со прекрасно искуство кое го лечи ракот „веднаш“ и донесува интересна трансформација ...

Read More »

Чудотворна лековита вода излечила слеп човек во Франција

Чудотворна лековита вода излечила слеп човек во Франција

Еден 74-годишен жител на местото Морто во Дуб, на истокот од Франција, тврди дека ги излекувал очите и повторно прогледал, откако ги измил очите со вода од пештерата во Ремоно, објави францускиот регионален весник „Л’Ест Републикан“, Како што јави дописникот на МИА од ...

Read More »

Канцер во четврти стадиум се повлекол од пиперки и од лук – Рецепт

Канцер во четврти стадиум се повлекол од пиперки и од лук – Рецепт

Овој екстремно едноставен начин на лекување го научив пишувајќи ја книгата, вели Кејли Еидем, авторот на книгата “Лекарот што го излекува ракот”. Тој придвижи многу луѓе кон својот третман барајќи од нив поддршка, како што рече, во времињата што создаваат ...

Read More »
Scroll To Top