Free songs
Home / сведоштва (page 10)

Category Archives: сведоштва

Feed Subscription

ФОТО: Дали ви се верува дека овој човек има 95 години? – еве како успева

ФОТО: Дали ви се верува дека овој човек има 95 години? – еве како успева

Турчинот Казим Гурбуз е роден во Адана 1920 година. Виманието на јавноста го привлече поради својата виталност, а заради младешкиот изглед смета дека се должи на редовното вежбање, исхраната и позитивниот пристап кон животот. Тајната на долговечноста, според неговите зборови, ...

Read More »

РЕЦЕПТ ЗА ДОЛГ ЖИВОТ: Не јаде ништо од продавница

РЕЦЕПТ ЗА ДОЛГ ЖИВОТ: Не јаде ништо од продавница

Уште сум млад, сакам да поживеам барем уште 20 години, вели Георгија Цветковиќ од селото Сагонијево во близина на Куршумјија, кој наскоро ќе наполни сто години. Вели дека рецептот за долг живот е што секојдневно пие по една чашка ракија. ...

Read More »

Со рецепт од пиперки и лук го победил ракот во четврти стадиум

Со рецепт од пиперки и лук го победил ракот во четврти стадиум

Овој екстремно едноставен начин на лекување го научив пишувајќи ја книгата, вели Кејли Еидем, авторот на книгата “Лекарот што го излекува ракот”. Тој придвижи многу луѓе кон својот третман барајќи од нив поддршка, како што рече, во времињата што создаваат ...

Read More »

Лекарите не можеле да помогнат – божјата волја стапила на сила

Лекарите не можеле да помогнат – божјата волја стапила на сила

Џејк Гладстон е жив доказ дека чудата се случуваат насекаде околу нас. Ова позитивно детенце покажува како изгледа кога медицината ќе замолчи, а Божјата волја ќе стапи на сила. На четиригодишниот Џејк лекарите уште по раѓањето му дијагностицирале дека половина ...

Read More »

Лекарите во шок: 8 месеци пиела сок од моркови и ја излекувала оваа болест!

Лекарите во шок: 8 месеци пиела сок од моркови и ја излекувала оваа болест!

Желбата за живот ќе не натера да пробаме многу работи во кои веруваме или не веруваме. Авторката на книги за деца Ан Камерон била болна од рак на дебелото црево. Била во третата фаза на болеста кога направила операција и ...

Read More »

Сведоштво: Итно отстранете ги црните пломби – еве зошто!

Сведоштво: Итно отстранете ги црните пломби – еве зошто!

Експертите веќе со години предупредуваат за опасноста на амалгамските, односно црните пломби. За среќа, во последно време почесто се користат белите пломби, но доколку на вашите заби се уште имате амалгамски, одете на стоматолог да ви ги сменат. Џамила Џами (29) , ...

Read More »

Милош престанал да зема лекови и оздравел!

Милош престанал да зема лекови и оздравел!

Шест месеци користел пумпица, користел разни лекови и на крај решил да се обиде со сосема нешто друго што се испоставило дека било добра одлука.   Ова е моја лична приказна за победата. Незнам дали ќе ви помогне и вам ...

Read More »

Сировата храна и соковите – Колку лечат ( СВЕДОШТВА )

Сировата храна и соковите – Колку лечат ( СВЕДОШТВА )

Статијата е напишана од д-р Лоренс Вилсон, и во неа го изнесува својот став за потребата од сирова храна и сокови. Д-р Вилсон е поборник на сирова храна и сокови, но преку долги клинички испитувања и пракса од над 30 ...

Read More »

Кој е човекот кој за 5 минути го вратил видот на 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Кој е човекот кој за 5 минути го вратил видот на 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Тој е Непалски лекар кој се вика Сандук Рулт . Тој успеа да спаси вид на над 100.000 луѓе, а сето тоа го прави за неполни пет минути. Неговата генијална техника вклучува мал рез во окото кај пациентите со кој ...

Read More »

Докторите во шок: Се излечила од карцином во четврта фаза со јадење овошје и …

Докторите во шок: Се излечила од карцином во четврта фаза со јадење овошје и …

Жена (31) за која лекарите прогнозирале дека ќе живее уште најмногу 5 години тврди дека го победила ракот јадејќи овошје. Кендис Мери Фокс одбила да се лекува со хемотерапија откако и дијагностирале карцином на штитната жлезда и наместо тоа се ...

Read More »
Scroll To Top