Home / сведоштва / Милош престанал да зема лекови и оздравел!

Милош престанал да зема лекови и оздравел!

Шест месеци користел пумпица, користел разни лекови и на крај решил да се обиде со сосема нешто друго што се испоставило дека било добра одлука.

 

Ова е моја лична приказна за победата. Незнам дали ќе ви помогне и вам ако имате асма, затоа што постојат многу различни варијанти на асма, но се надевам дека ќе ве инспирира да истражувате и експериментирате со исхраната.

pill-apceНемојте да дозволите сите ваши надежи да бидат во рацете на лекарите и фармацевската индустрија, кои на вас заработуваат, а излекувањето од многу болести се наоѓа во промена на навиките, пишува на својот налог Милош Станиќ и објаснува како му тргнало од рака да се излечи.

На почетокот одел кај најдобрите лекари, приватни и државни, потрошил многу пари со кој можел да купи гарсоњера, но сепак немало никакви резултати.

-Лекарите секогаш го откриваат стресот како најверојатна причина за различните болести. Ми сечини дека лекарите кога и да кажат дека стресот е причина за вашите здраствени проблеми, знајте дека во повеќето случаи немаат врска за што станува збор, пишува Милош и објаснува како изгледал првиот напад на асма.

„Тоа е моментот кога жвотно сте загорозени и можете лесно да се задушите. На почетокот на летото добив некој вирус кој што ги стиши белите дробови, па се искомбинира со асмата. Брзо добив сериозни проблеми, повикав брза помош, но неможеа да дојдат бидејќи биле во големи гужви. Дежурната медицинска сестра преку телефон ми објасни дека моментално ги немаат тие стероиди и дека за мене најдобро е рано изутрина да одам кај моите лекари. Целосна немоќ – оној момент кога ни парите, ни снагата, ни паметот можат да ти помогнат. Ѓаволот дошол по своето.“

Решил силно да се бори

-Решив да се хранам на начин на кој што се хранеле мојата баба и дедо, да јадам вистинската храна и на тој начин да ги исфрлам сите токсини кои прават хаос во мојот организам, пишува Милош и го наведува природниот рецепт за излекување од асма:

-Исфрлете ги од организмот намирниците кои што содржат житарици

-Исфрлете ги од исхраната целата индустриска произведена храна

-Исфрлете го од исхраната млекото или користете сирово млеко

-Зголемете го конзумирањето на Д3 витаминот и на Сонце излегувајте минимум два часа дневно

-Правете зелени сокови

-Редовно проверувајте го влажниот воздух и намалувајте го греењето додека спиете

Со помош на овој рецепт Милош за шест месеци успеа да се излечи од асмата.

-Толку време беше потребно да ја направам оваа драстична промена. Не се работи за мало олеснување, туку за целосно оздравување. Меѓутоа, за тоа што ми го збореа лекарите – дека не е можно така лесно да се излечи асмата, јас продолжив да земам лекови уште два месеца, а пумпица покрај мене имав уште цела година. На крајот сватив дека целосно се излечив од оваа болест. После година дена придржување до новиот режим на исхрана изгубив 15 килограми од тежината иако тоа не ми било целта. Какви килограми, јас се молев на Бог само да ги исфрлам лековите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top