Free songs
Home / сведоштва / ФОТО: Дали ви се верува дека овој човек има 95 години? – еве како успева

ФОТО: Дали ви се верува дека овој човек има 95 години? – еве како успева

Турчинот Казим Гурбуз е роден во Адана 1920 година. Виманието на јавноста го привлече поради својата виталност, а заради младешкиот изглед смета дека се должи на редовното вежбање, исхраната и позитивниот пристап кон животот.

yogikazim7Тајната на долговечноста, според неговите зборови, е едноставна и секој може да изгледа како него на тие години. Клучно е редовно да се вежба и да се работи на флексибилноста на телото и зглобовите.

Исклучително е важна и исхраната, а вели дека постојат и супер намирници како, маслинки, мед, свежо овошје и пиперка.

Тој е голем почитувач на јогата и догогодишен учител по древни вештини. Дури и на свои 95 години може да ги изведе и најтешките пози.

Казим е во одлична физичка форма, а наведува и дека има сексуална кондиција на 30 годишен маж.

Во 1961 година доживеал тешка сообраќајна несреќа и се парализирал, а докторите му рекле дека има минимални шанси да прооди. Тврди дека се помош на третманите кои сам ги развил, успеал да се крене на нозе.4tur.jpg500 yogikazim9 2tur.jpg500 1tur.jpg500

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss