Home / сведоштва (page 19)

Category Archives: сведоштва

Feed Subscription

Има 123 години никогаш не бил болен, џвака кока, пие само вода (Видео)

Има 123 години никогаш не бил болен, џвака кока, пие само вода (Видео)

Доколку официјалните податоци од боливиските матични книги се точни, Кармело Флорес Лаура е најстариот човек во историјата затоа што, според неговиот извод од книгата на родените, тој пред во јули го прославил својот 123-ти роденден. Директорот на Канцеларијата за внатрешни работи ...

Read More »

Онколог, специјалист за рак, проговори за измамите во врска со оваа болест во научните кругови!

Онколог, специјалист за рак, проговори за измамите во врска со оваа болест во научните кругови!

Во 1998 година Националниот Институт за рак одобрил да се започне студија за која могумина се надевале дека ќе дејде до клучни резултати. Но всушност ова ветувачко истражување станало едно од најголемите скандали во историјата на САД. За прв пат ...

Read More »

Докторите му дале 3 месеци живот – а тој го излечи ракот на желудник со пченична трева

Докторите му дале 3 месеци живот – а тој го излечи ракот на желудник со пченична трева

Кога докторите му рекле на 74-годишниот Дени МекДоналд од Ирска дека има рак на желудникот, толку силен што најверојатно ќе го убие во рок од три месеци, тој одлучил да ги игнорира нивните совети за да одбегне третман со токсична ...

Read More »

Хрват признава: Кршам закон но успешно го лекувам синот со марихуана – нека ме уапсат, само да е здрав

Хрват признава: Кршам закон но успешно го лекувам синот со марихуана – нека ме уапсат, само да е здрав

Давор е татко на детето кое од раѓање боледува од целебрална парализа, поради што цела десна страна му е парализирана. Обидувајќи се да му помогне на својот син, Давор по низата терапии кои давале лоши резултати, се одлучил да направи ...

Read More »

Сведоштва за лекување рак со Газија

Сведоштва за лекување рак со Газија

Во Првата светска војна петролејот им го спасил животот на многу српски војници. Овој дериват го користеле и Грците и Турците за сузбивање стомачни заболувања, а француските лекари во 19 век на база на терпентин и петролеј правеле средство за ...

Read More »

Сведоштва на излекувани пациенти од рак со Бадвиг-методот

Сведоштва на излекувани пациенти од рак со Бадвиг-методот

Наведените писма од пациенти излекувани од карцином, кои се подложиле на протоколот на германската биохемичарка д-р Јохана Бадвиг, ниту се препорака ниту сугестија за прекину-вање на конвенционалната терапија. Дневник ги пренесува искуствата од пациенти низ целиот свет кои се лекувале ...

Read More »

Како фотографии на нет можат да спасат живот со дијагноза за која не сте свесни

Како фотографии на нет можат да спасат живот со дијагноза за која не сте свесни

Јорди Кедрик (38)  и покрај здравата исхрана и активниот животен стил, неговата килажа не се намалува. Знаците на зголемување на телесната тежина биле најмногу видливи на неговото лице и околу половината. Исто така било забележано дека неговото лице било зацрвенето, ...

Read More »
Scroll To Top