Free songs
Home / сведоштва (page 18)

Category Archives: сведоштва

Feed Subscription

По 40 минути смрт лекарите го оживеале со нова техника

По 40 минути смрт лекарите го оживеале со нова техника

Австралијанецот Колин Фидлер, кој има 39 години, минатата година преживеал инфаркт, а лекарите го прогласиле за мртов. Дури 40 минути откако ја констатирале смртта, тие успеале да го оживеат со примена на релативно нова техника. Лекарите го оживеале со помош на ...

Read More »

Слушнав носете го на обдукција, сакав да викнам, но… Исповед на човек кој преживеа мозочна смрт

Слушнав носете го на обдукција, сакав да викнам, но… Исповед на човек кој преживеа мозочна смрт

Драган Субашиќ (39) од Панчево, пред шест години преживеал тежок мозочен удар. За своето искуство напишал блог пост, кој со дозвола на Субашиќ го пренесе весникот „Ало!“ Еден убав септемвриски ден, поточно 3-ти септември 2007 година со жената и синот ...

Read More »

Продале се и не нашле лек за ќерката – надеж им е кинеската медицина

Продале се и не нашле лек за ќерката – надеж им е кинеската медицина

Семејството Илковски од Прилеп, чија ќерка боледува од церебрална парализа, последна надеж гледа во Кина и нивната алтернативна медицина. Продале се што имале за продавање за да се подобри здравјето на нивната ќерка, но лек не нашле, пишува Канал5. Моника ...

Read More »

Пиела чај премногу мислејќи здраво е – почнале да и се кршат коските

Пиела чај премногу мислејќи здраво е – почнале да и се кршат коските

Болката во долниот дел на грбот, раката и ногата кај 47 годишна жена, според медицинскиот тим на Хенри Форд, од здраствениот дом во Детроит, била поврзана со нејзината дневна конзумација на супер силен чај (ставала премногу кесички во една чаша, ...

Read More »

Чудо! Оваа жена се излечи од рак без лекови! – Видео

Чудо! Оваа жена се излечи од рак без лекови! – Видео

Проф Џејн Плант заболела од рак на дојката, лекарите и дале 2 месеци живот. Во тоа време проф Плант работела во Кина, што мoжеби е и клучно што и се спасил животот. Таа и нејзиниот сопруг кој е исто научник ...

Read More »

Научниците велат до кафето е: Во село каде пијат многу турското кафе сите живеат долго

Научниците велат до кафето е: Во село каде пијат многу турското кафе сите живеат долго

Одговорот на долговечноста може да биде далеку поедноставен отколку што може да се замисли. Тој всушност се наоѓа пред нашите носеви во форма на утрински кофеински удар. Постарите жители на грчкиот остров Икариа, се фалат со највисоките стапки на долговечност ...

Read More »

Видео: Докторка била мртва 3 дена – видела рај, пекол, таткото, бабата – се разбудила во мртовечница

Видео: Докторка била мртва 3 дена – видела рај, пекол, таткото, бабата – се разбудила во мртовечница

Третиот ден откако Украинката др Татјана Анисимова Бјелоус (65), мајка на пет деца, починала во операциона сала во болница во Одеса, нејзиното семејство дошло по телото. Поминале 72 часа и веќе се прашувале зошто никој не ги повика. – Телото ...

Read More »

Лекување на видот на природен начин

Лекување на видот на природен начин

„Апчињата само ги третираат симптомите, меѓутоа не ја лекуваат причината која го предизвикала проблемот. Мајката природа дала решение за сите болести, човек да се излечи на природен начин, но тоа здравје треба да се „заработи“ и да се постигне со ...

Read More »
Scroll To Top