Free songs
Home / сведоштва / Лекарите во шок: 8 месеци пиела сок од моркови и ја излекувала оваа болест!

Лекарите во шок: 8 месеци пиела сок од моркови и ја излекувала оваа болест!

Желбата за живот ќе не натера да пробаме многу работи во кои веруваме или не веруваме. Авторката на книги за деца Ан Камерон била болна од рак на дебелото црево. Била во третата фаза на болеста кога направила операција и се чувствувала подобро, па затоа одбила хемотерапија.

morkovНо за жал, после одредено време кога направила испитување открила дека болеста поминала во четвртата фаза и почнала да се проширува на белите дробови. Ан се почувствувала виновна за состојбата во која се наоѓала и почнала да бара алтернативна медицина преку интернет форумите. Пронашла едно момче кое ракот на кожата го излекувало со секојдневно конзумирање на 2,5 литри сок од моркови.

Почнала да го пие овој сок и после 4 месеци клетките на ракот престанале да се развиваат, а воспаленијата во телото и се намалиле. Таа си продолжила да го пие сокот, а кога после 8 месеци направила испитување, лекарите останале шокирани – резултатите биле зачудувачки сите клетки на ракот исчезнале после само 8 месеци терпатија со сок од моркови.

Ова искуство таа го напишала во книга и го препорачува на сите, но советува прво да се консултирате со лекар, пред да почнете да го пиете.

Актуелно24.мк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top