Home / сведоштва / Медицинско чудо: Си го искашлала туморот – си го спасила животот! (Фото, видео)

Медицинско чудо: Си го искашлала туморот – си го спасила животот! (Фото, видео)

Британката Клер Озборн се запиша во историјата на медицинските чуда, сосема неверојатно – буквално го искашлала туморот со големина на 2 см, лекарите потврдиле дека е излечена.

Ја однела искашланата грутка в болница, всушност тогаш и дознала дека боледувала од многу агресивен вид рак на грлото, но веќе било предоцна – се излечила:).

news_99599-300x225

Сепак лекарите оставиле мал простор за сомневање, прогнозирале дека можноста за целосно оздравување е 50%, но деталните прегледи покажале дека во нејзиното тело повеќе нема тумор.

– Докторот се заврте и ми рече :  Се чини навистина сте го искашлале карциномот. Ви честитаме!- раскажа 37 годишната мајка на шест деца.

Се уште не можам да поверувам дека на овој начин си го спасив животот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top