Home / бабини рецепти / Босанка со сите го дели лекот – Излечила рак со оваа природна мешавина

Босанка со сите го дели лекот – Излечила рак со оваа природна мешавина

Една жена од Босна, чие име не беше откриенo, одлучи со сите да го подели рецептот кој таа тврди и помогнал во лекувањето на рак, ја ослободил од болките иако 20 дена била на апарати во болница.
med-dumbir-foto-shutterstock-1393666072-453851Рецептот е на база на ѓумбир и мед, и ме врати во живот, тврди жената за еден локален портал. Таа имала рак на ендокрините жлезди, и состојбата и се влошила и била на апарати во болница 20 дена. Излечив рак без хирургија и хемотерапија и сега, вели таа, пукам од здравје.За подготовка потребни се два големи корени ѓумбир. Исецкани многу ситно со помош на електричен сецкач е најдобро. Ѓумбирот се меша со половина килограм мед, но имајте на ум дека медот мора да биде домашен – природен.

Така подготвена мешавина чувајте ја во тегла, а се консумира по една лажица, 3-4 пати на ден. Важно е да се користат пластични, дрвени или керамички лажица. Метални е строго забрането.

Првиот ефект ќе го почувствувате по два или три дена, вели оваа жена

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top