Free songs
Home / сведоштва / Со масло од марихуана излечен тешко болен пациент во Хрватска – го искашлал ракот (Видео)

Со масло од марихуана излечен тешко болен пациент во Хрватска – го искашлал ракот (Видео)

kanabis oil

Емисијата “Проверено” која оди на Нова ТВ неодамна го најави прилогот за еден човек кој, по голготата со хемотерапија се одлучи да користи масло од канабис и буквално го искашла ракот.

Паралелно во пионерската емисија за канабис на Радио Студент беше гостин Рик Симпсон, лицето кое го популаризира маслото.

Слушнете ја емисијата која беше објавена на 6 февруари на Меѓународниот ден во борбата против ракот на 100,5 MHz.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss