Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 7)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Лек за кандида – евтин и се прави дома

Лек за кандида – евтин и се прави дома

Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави и навистина е моќен и ефикасен. 1 шолја јогурт 2 чешни лук 1 морков малку корен од ѓумбир 1/2 лажички ...

Read More »

ЧЕСТО ВИ ТРНАТ РАЦЕТЕ: можен знак дека ве нападале две опасни болести!

ЧЕСТО ВИ ТРНАТ РАЦЕТЕ: можен знак дека ве нападале две опасни болести!

На рацете се наоѓаат најосетливи рецептори за допир кој преку нервите се поврзани мозокот.Мегутоа доколку некој од тие нерви е оштетен или притиснат ,мозокот не може да одговори на сигналите кој рецепторите ги пракаат и тогаш раката почнува да трне. ...

Read More »

Надуен стомак, болки и гасови – опасна бактерија која може да ја имате без да знаете

Надуен стомак, болки и гасови – опасна бактерија која може да ја имате без да знаете

Ако ви е сотмакот постојано надуен, имате гасови и проблеми, болки и тегоби, тогаш можно е да ја имате оваа опасна бактерија за која треба да се обратите на лекар. Имено, последните истражувања покажале дека SIBO бактеријата ја имаат до ...

Read More »

Симптоми на висок крвен притисок: 5 најчести знаци на предупредување од „тивкиот убиец“

Симптоми на висок крвен притисок: 5 најчести знаци на предупредување од „тивкиот убиец“

Доколку не се излечи на време, високиот притисок или хипертензија може да биде смртоносна затоа што води до проблеми како што се Инфаркт и мозочен удар. Високиот притисок доведува до оптеретување на крвните садови, срцето и другите органи како што ...

Read More »

Лесновскиот чудотворец ја излекува малата Лора од Кочани

Лесновскиот чудотворец ја излекува малата Лора од Кочани

“Пред две години, на Велигден, успеав да застанам на нозе, токму овде пред моштите на Св. Гаврил Светогорец. Бев клекната пред нозете на отец Дамаскин и ја слушав неговата молитва. Во моментот се појави некое необјаснето чувство, топлина… Не, не ...

Read More »

Семе од тиква против простатитис

Семе од тиква против простатитис

Сомелете – 500 г излупени, сирови семки од тиква – додајте една чаша густ мед. Промешајте добро и направете топчиња со пречник од 1-1,5 цм. Земајте по едно топче секое утро пред појадок додека не ги изедете сите. Ова треба ...

Read More »

Овие билки помогаат за правилно функционирање на системот за варење

Овие билки помогаат за правилно функционирање на системот за варење

Редоследот на земање на храната има значајно влијание на процесот на нормално варење, со оглед дека различната храна се разградува на повеќе нивоа од нашиот систем за варење. Течноста која ја внесуваме во организмот има многу важна улога во процесот ...

Read More »

Ако ви е потребно повеќе енергија – еве како експресно да ја добиете

Ако ви е потребно повеќе енергија – еве како експресно да ја добиете

Цело време сте заморни? Постои лек, а првиот чекор е да испиете кафе. Вториот, малку изненадувачки, е веднаш откако ќе го испиете кафето да поспиете 20-тина минути, тврдат научниците. Според нив тоа е делотворен лек за повеќе енергија отколку само ...

Read More »

Природни креми кои ги бришат брчките околу очите

Природни креми кои ги бришат брчките околу очите

Следниве природни рецепти ќе ви помогнат во грижата на проблематичната зона околу очите. Во топло млеко ставете срединка од парче леб, така што да добиете мека каша. Нанесете околу очите и почекајте 15-20 минути. Потоа исплакнете со топла вода. Измешајте ...

Read More »

Жалфија лек против вагинални болести

Жалфија лек против вагинални болести

Жалфијата е една од најстарите и најлековитите билки. Неа ја користеле Римјаните за лекување на разни болести. Се до откривањето на антибиотиците, ова лековито растение, односно чајот од жалфија луѓето го користеле при воспаление на грлото, малаксаност, воспалување кај внатрешните ...

Read More »
Scroll To Top