Home / природен лек / Лек за кандида – евтин и се прави дома

Лек за кандида – евтин и се прави дома

Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави и навистина е моќен и ефикасен.

1 шолја јогурт

2 чешни лук

1 морков

малку корен од ѓумбир

1/2 лажички цимет

Изрендајте ги морковот и ѓумбирот, истолчете го лукот, па се ставете во јогуртот. Ставете го и циметот и оставете два часа да отстои.

Испијте го јогуртот, а состојките изедете ги пред ручек.

Користете го овој коктел барем една недела.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top