Home / бабини рецепти / Семе од тиква против простатитис

Семе од тиква против простатитис

Сомелете

semki tikva– 500 г излупени, сирови семки од тиква

– додајте една чаша густ мед.

Промешајте добро и направете топчиња со пречник од 1-1,5 цм.

Земајте по едно топче секое утро пред појадок додека не ги изедете сите. Ова треба да се повторува еднаш годишно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top