Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 8)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Презаштитените деца живеат во страв

Презаштитените деца живеат во страв

Децата, кои не се соочуваат со застрашувачките ситуации се изложени на поголем ризик да развијат анксиозно нарушување. Истражувањето на клиниката Мејо вклучи над 800 деца, на возраст од седум до 18 години, а истражувачите користеле две анкети од по осум прашања, ...

Read More »

Исповед на Оливер Драгоевиќ за ракот: Водам борба, но ќе се борам до последниот здив

Исповед на Оливер Драгоевиќ за ракот: Водам борба, но ќе се борам до последниот здив

После дијагностицирањето на карциномот, Оливер Драгоевиќ ги откажа настапите на концертот во Франкфурт, но колегите негови ги отпеаа песните како знак на поддршка за пејачот. – Не можев да одам на лекување во Германија, докторите не ми дадоа. Ми рекоа ...

Read More »

Рецепти против рак од професор Христо Мермерски

Рецепти против рак од професор Христо Мермерски

Луѓето многу често знаат да изедат големи количини на салата, со неа да испијат и ракија, потоа да замезат сирење, салама, кашкавал и на крај главно јадење месо. Тогаш организмот е збунет и не знае од каде да почне. Професор ...

Read More »

Хрватски научници тврдат дека нашле лек за рак – вирус од кокошки

Хрватски научници тврдат дека нашле лек за рак – вирус од кокошки

Група хрватски истражувачи тврди дека изолирала вирус кој многу силно ги разорува канцерогените клетки и може да стане вакцина или лек против човечки тумори, објавија денеска хрватските медиуми. Истражувањето го предводи професорот Хрвоје Мазија од Ветеринарниот факултет во Загреб, кој ...

Read More »

Какаото го намалува холестеролот

Какаото го намалува холестеролот

Американските научници тврдат дека конзумацијата на производите кои содржат какао, вклучувајќи го темното чоколадо, можат да го намалат нивото на лошиот холестерол (ЛДЛ) и вкупниот холестерол. Какото е богат со флаванолим, природни хемиски споеви, за кои постојат докази кои укажуваат ...

Read More »

Чудото СТЕВИА – 300 пати поблага од шеќер, а без калории – зошто била забранета до 2011?

Чудото СТЕВИА – 300 пати поблага од шеќер, а без калории – зошто била забранета до 2011?

Дали сте слушнале за Стевија? Листот од билката Stevia се користел пред стотици години како засладувач во храната на индијанските племиња Гуарани од Парагвај, Боливија и Бразил. Сортата Stevia rebaudiana, позната и како sweetleaf, sugar leaf или само стевија, се одгледува ...

Read More »

Дали се заштитени од морбили сите родени по 1971 година?

Дали се заштитени од морбили сите родени по 1971 година?

До 1987 година децата се заштитувале со една доза вакцина против морбили, кога била воведена ревакцинацијата Вакцинирањето против малите сипаници – морбили во Македонија почнало во 1971 година, а редовно се вакцинирало од 1972 година. Меѓутоа до 1987 година децата ...

Read More »

Помешајте лук и млеко, оваа смеса има чудотворен ефект за кој докторите немаат објаснување

Помешајте лук и млеко, оваа смеса има чудотворен ефект за кој докторите немаат објаснување

Овој природен лек помага при асма , кардиовскуларниот систем , покачен холестерол и импотенција/ Исто така помага при несоница. Се работи за смеса од лук и млеко. Наопоменуваме дека оние кои имаат проблем со варењето не треба да ја конзумираат ...

Read More »

Првите 7 симптоми за рак!

Првите 7 симптоми за рак!

Ракот е доста подмолен и во многу случаи останува незабележан. Според некои експерти, сепак тоа не е сосема така и всушност телото се обидува да ни помогне за проблемот, но ние не го слушаме. Еве и кои можат да се ...

Read More »

Чудесна чичока – за висок притисок, за дијабетес, природен чистач на цревата

Чудесна чичока – за висок притисок, за дијабетес, природен чистач на цревата

Малкумина слушнале за моќниот зеленчук со име Чичока, уште познат како див компир. Во некои земји е хит во кулинарството, а причината не е модерниот начин на живот, туку здравствените придобивки. Во традиционалната медицина листовите и коренот се користат како ...

Read More »
Scroll To Top