Home / бабини рецепти / Помешајте лук и млеко, оваа смеса има чудотворен ефект за кој докторите немаат објаснување

Помешајте лук и млеко, оваа смеса има чудотворен ефект за кој докторите немаат објаснување

Овој природен лек помага при асма , кардиовскуларниот систем , покачен холестерол и импотенција/ Исто така помага при несоница.

Се работи за смеса од лук и млеко.

Наопоменуваме дека оние кои имаат проблем со варењето не треба да ја конзумираат оваа смеса.

Ќе ви идат потребни 10 чешниња лук кои ќе ги додадете во претходо зовриено пола литро млеко и два децилитри вода и оставете да врие, притоа постојано мешајте.

Потоа тргнете го од шпорет и оставете да се олади. Откако ќе се олади, процедете и додадете мед. мошете да пиете еднаш дневно, но не секој ден зошто е многу јако.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top