Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 32)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Чудотворното дејство на мед со вода на празен желудник

Чудотворното дејство на мед со вода на празен желудник

Водата со мед ја зајакнува отпорноста на организмот против бактерии, вируси и габички, се бори со паразитите кои живеат во нашите органи за варење и не им дозволува да се размножуваат, нормализирајќи го функционирањето на клетките на овие органи. Медената вода ...

Read More »

Пушачи, направете го овој чудотворен еликсир за прочистување на белите дробови

Пушачи, направете го овој чудотворен еликсир за прочистување на белите дробови

Доколку сте пушач повеќе од пет години досега веќе сигурно барем еднаш сте имале бронхит, кој го карактеризира специфична кашлица. Секако, најдобро би било засекогаш да се откажете до цигарите и да го породолжите својот живот за барем десет години. ...

Read More »

Бела Имела – помага и против ракот

Бела Имела – помага и против ракот

Во новите клинички испитувања спроведени во Србија на 220 пациенти, покажало дека екстрактот од бела имела двојно го зголемува времето на преживување на пациентите заболени од рак на панкреасот. Резултатите се добиени кај пациенти кои имаат напредна форма на рак ...

Read More »

Лек за жолтица – лечи за 7 дена

Лек за жолтица – лечи за 7 дена

За лечење на жолтица многу ефикасен чај е чајот од растението змиско млеко (Chelidonium majus). чајот од ова растние е ефикасен против повеке видови вирусни заболувања. Начин на подготовка: Неколку листови од ова растение – може и цело гранче, се ...

Read More »

ЧУДО ПИЈАЛОК – СО 82 ГОДИНИ НЕМА НИТУ ЕДНО БЕЛО ВЛАКНО

ЧУДО ПИЈАЛОК – СО 82 ГОДИНИ НЕМА НИТУ ЕДНО БЕЛО ВЛАКНО

Сок од млада зелена пченица прва го промовираше д-р Ен Вигмор, Д-р Ана Вигмор има направено бројни студии за лековити својства на сок од зелена пченица. На  возраст од 82 години д-р Ен немала нитуе едно бело влакно на главата. Тоа беше толку неверојатно што нејзините ученици ...

Read More »

Јапонска техника: Како веднаш да ги смирите нервите – за буквално 1 минута

Јапонска техника: Како веднаш да ги смирите нервите – за буквално 1 минута

Јапонска техника за балансирање на емоциите и смирување на телото на брз и едноставен начин. Се што треба да направите е да го држите прстот од едната рака во текот на една минута, а потоа повторете ја постапката и со ...

Read More »

Како дома да го исчистите забниот камен без да одите на забар

Како дома да го исчистите забниот камен без да одите на забар

Најдоброто чистење на забен камен е од стоматолог, но има и доста народни рецепти со кои можете да се ослободите од него во домашни услови. 1. 30 грама кори од орев, потоа полијте ги со вода и варете ги 15 минути ...

Read More »

Бабин лек – како безболно да ги отстраните досадните брадавици

Бабин лек – како безболно да ги отстраните досадните брадавици

Брадавиците се израстоци на кожата, погруби на допир од околната кожа со нерамна површина и најчесто со иста боја на самата кожа. Иако не се опасни по здравјето тие се појавуваат на незгодни места и изгледаат неубаво на кожата , ...

Read More »

Ова е најздравото овошје: Штити од мозочен удар и ги топи килограмите

Ова е најздравото овошје: Штити од мозочен удар и ги топи килограмите

Урмите имаат голема нутритивна и здравствена вредност, поради што луѓето ги сметаат за најздраво овоше во светот, Тие се голем извор на природни влакна кои се неопходни за работата на цревата. Шеќерот од ова овошје е совршена алтернатива за обичниот ...

Read More »

Еве зошто имаме подочници

Еве зошто имаме подочници

Во многу случаи, подочниците не укажуваат на здравствен проблем. Меѓутоа, факт е дека на многу луѓе им пречат и создаваат грижи, што дури може негативно да се одрази на квалитетот на нивниот живот. „Темни кругови” и „кеси под очите” се ...

Read More »
Scroll To Top