Home / Author Archives: BabinLek (page 34)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Кинески еликсир за имунитет кој ќе ве спаси од настинки и грип

Кинески еликсир за имунитет кој ќе ве спаси од настинки и грип

Во кинеската народна медицина циметот има посебно место и се смета за една од најдобрите состојки од природата, особено кога се работи за настинките и гриповите. Вообичаено се употребува во комбинација со чај и свеж ѓумбир. Помага за да се ...

Read More »

Лек кој е стар со векови – Ги елиминира бактериите, вирусите и паразитите

Лек кој е стар со векови – Ги елиминира бактериите, вирусите и паразитите

Главна состојка на овој природен лек е лукот. Сепак, при неговата консумација нема ни да го приметите, а лекот ќе направи чудо за вашиот организам. Заради алицинот кој го содржи, лукот има силно антибактериско дејство. Ги елиминира бактериите, вирусите и ...

Read More »

Исечете кромид на четвртини и додате му една состојка: Ќе заборавите што е кашлица!

Исечете кромид на четвртини и додате му една состојка: Ќе заборавите што е кашлица!

Кога кашлицата трае подолго од една недела, секако нешто треба да се превземе, а постои народен лек кој е одличен во таква ситуација. Црвениот кромид секогаш се препорачува кога имате проблеми со дишните патишта, а тука се вбројуваат и кашлицата ...

Read More »

Медицински феномен: Преживеа 27 инфаркти во еден ден

Медицински феномен: Преживеа 27 инфаркти во еден ден

Реј Вудхал, 54-годишник од англискиот град Веднесбари, проживеал вистинска животна драма откако доживеал срцев удар играјќи фудбал со пријателите. Но, вистинската борба почнала во болница каде за 24 часа доживеал 26 срцеви удари, а лекарите после секој се обидувале да ...

Read More »

Дознајте зошто најздравите луѓе на светот пијат сок од кисели краставички секој ден

Дознајте зошто најздравите луѓе на светот пијат сок од кисели краставички секој ден

Овие пет силни причини ќе направат и вам да ви стане навика пиењето на овој сок. Овие пет силни причини ќе направат и вам да ви стане навика пиењето на овој сок. Ако сте љубител на кисели краставички, имаме одлични ...

Read More »

Тајна стара 100 години- Овие семки го лекуваат ракот за само неколку дена?

Тајна стара 100 години- Овие семки го лекуваат ракот за само неколку дена?

Најстрашната болест на 21 век, нормално е ракот. Многу истражувања и милиони долари се трошат на тезите за да се пронајде лек за оваа пеколна болест. Колку знаеме, напредок се уште нема. Од друга страна, статистиките покажуваат дека ракот е ...

Read More »

Една лажичка за две минути ќе ве исчисти од насобраните отрови

Една лажичка за две минути ќе ве исчисти од насобраните отрови

Нашите црева се навистина важни и треба од време на време да ги исчистиме од отровите кои се собираат во нашиот организам, поради конзумирањето на разните намирници. Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне овој природен ...

Read More »

Застоената вода е штетна по здравјето

Застоената вода е штетна по здравјето

Водата која преку ноќ е оставена во чаша или отворено шише, не треба да се пие, велат научниците Освен тоа што поради изложеноста на зрачење се менува нејзиниот хемиски состав и Пе-Ха вредност, во таквата вода се собираат честички од ...

Read More »

Симптоми на алергиската реакција – лечење

Симптоми на алергиската реакција – лечење

Симптомите на алергиската реакција зависат од тоа каков алерген влегува во телото.На пример:полен кој се вдишува преку нос,обично причинува симтоми во носот, очите,и грлото. На сите ни е позната поленската реакција како алергиски ринитис или поленска грозница.Од друга страна алергијата ...

Read More »

Смрт за хемороидите! Подгответе ја оваа маст, за да ги отстраните засекогаш!

Смрт за хемороидите! Подгответе ја оваа маст, за да ги отстраните засекогаш!

Супер крем, подготвен лесно и евтино, може да ве спаси од хемороиди, бронхит и што ли уште не. Кремот се подготвува само со едно јајце (варено, затоа што ви е неопходна само жолчката), 400мл маслиново масло и 600гр пчелин восок. ...

Read More »
Scroll To Top