Home / бабини рецепти / Една лажичка за две минути ќе ве исчисти од насобраните отрови

Една лажичка за две минути ќе ве исчисти од насобраните отрови

Нашите црева се навистина важни и треба од време на време да ги исчистиме од отровите кои се собираат во нашиот организам, поради конзумирањето на разните намирници.

stomak1hjlghl-105602Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне овој природен лек кој се покажа доста ефикасен.

Состојки:

-5 шољи зовриена вода

-100 грама шливка

-100 грама урми

Припрема:

Во зовриената вода ставете ги урмите и шливката. Оставете ја 15 минути, а потоа извадете и оставете да се олади. Земајте наутро на празен желудник по една лажичка. Ќе го исчистите гастроинтестиналниот тракт и ќе решите многу проблеми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top