Home / Author Archives: BabinLek (page 31)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Правете го ова секој ден и нема да се разболите

Правете го ова секој ден и нема да се разболите

Новиот метод за лекување голем број болести со жубуркање на масло во уста ја откри доктор Карач на Конгресот на Украинското здружение на онколозите и бактериолозите. Неговата постапка за многумина е сомнителна, но за среќа не е комплицирана за да ...

Read More »

Пушачи – Еве како да ги прочистите белите дробови

Пушачи – Еве како да ги прочистите белите дробови

Постојат вежби за дишење кои ќе ги прочистат белите дробови. Вежбите за дишење се прават така што ќе застанете исправено со рацете поставени покрај телото, и нозете малку раширени. Вдишете од носот и задржете го воздухот неколку секунди па издишете ...

Read More »

3 природни лекови против воспаление на синусите

3  природни лекови против воспаление на синусите

Синуситис е заболување предизвикано од воспаление на слузницата на синусите. Причините за појава можат да бидат различни, но најчесто се автоимуни болести, бактериски, габични или вирусни инфекции. Воспаление на синусите по правило се лечи со антибиотици, но тие можат штетно ...

Read More »

Руски рецепт лекува чир на желудник за 7 дена

Руски рецепт лекува чир на желудник за 7 дена

Доколку имате проблеми со чир на желудникот, ви претставуваме руски народен лек кој може да ви помогне. Имено, рускиот тревар Г. И. Глубоког открива рецепт за патентирано средство за лечење на дизантерија, дијареа, колера, воспаление на слепото црево и салмонелоза. ...

Read More »

Смртоносна габична инфекција отпорна на лекарства се шири низ светот, дијагностицирани 30 лица

Смртоносна габична инфекција отпорна на лекарства се шири низ светот, дијагностицирани 30 лица

САД во моментов има повеќе од 30 лица дијагностицирани со смртоносна габична инфекција, отпорна на лекарства, откако здраствените власти издадоа предупредување за овој патоген уште во јуни, 2016-та. Се шири низ целиот свет Габата наречена Кандида Аурис се шири низ ...

Read More »

СЗО објави листа на најопасни бактерии- погледнете кои се

СЗО објави листа на најопасни бактерии- погледнете кои се

Светската здравствена организација (СЗО) ја објави листата на 12 најопасни бактерии за луѓето, наведувајќи дека лекарите брзо ги губат опциите за лекување. На прес-конференцијата на СЗО во Лондон наведено е дека листата има за цел да го промовира развојот на ...

Read More »

Рецепт на позната докторка за исфрлување на отровите од телото

Рецепт на позната докторка за исфрлување на отровите од телото

Докторката Викторија Семјанова е познат експерт за природно лекување, а во оваа прилика го сподели својот рецепт за радикално чистење на цревата. Според нејзините зборови, тој е толку силен и толку добро ги исфрлува отровите од телото, дека со редовна ...

Read More »

Наместо лекови за Алцхајмер на сопругот му давала кокосово масло: Резултатот ги изненади докторите

Наместо лекови за Алцхајмер на сопругот му давала кокосово масло: Резултатот ги изненади докторите

Педијатарот Мари Т. Њупорт ја сподели приказната а својот сопруг Стив, на кого оваа болест му била дијагностицирана во неговите педесетти години. Неговите мозочни резени биле уништени и го загубил краткорочно памтењето. Користел класични лекови наменети за лечење на оваа ...

Read More »

Топлата вода решава седум здравствени проблеми

Топлата вода решава седум здравствени проблеми

Ако водата ја превриете и ја пиете таква секој ден, ќе решите повеќе здравствени проблеми. Водата во топол или жежок облик не содржи тешки метали и други штетни соединенија кои можат да се најдат во вода од чешма, а кои ...

Read More »

Имунитетска бомба: Лек за вируси

Имунитетска бомба: Лек за вируси

Овој период од годината освен главоболки, поспаност, носи  и бројни вирози пропратени со воспаление на синусите, кашлање и севкупен пад на имунитетот. Доколку сакате на природен и здрав начин да го зајакнете телото и да ги победите настинките и вирусите ...

Read More »
Scroll To Top