Home / Болести и лечење / Рецепт на позната докторка за исфрлување на отровите од телото

Рецепт на позната докторка за исфрлување на отровите од телото

Докторката Викторија Семјанова е познат експерт за природно лекување, а во оваа прилика го сподели својот рецепт за радикално чистење на цревата.

doktorka-viktorija semjanova22-640x320Според нејзините зборови, тој е толку силен и толку добро ги исфрлува отровите од телото, дека со редовна конзумација дури можете и да спречите рак.

Клучот е во тоа што најголемиот број на отрови се во цревата, а поради тие токсини во телото се развиваат малигни болести.

Состојки:

– 500 гр. моркови

– 500 гр. цвекло

– рака суви кајсии

– рака суво грозје

– лажица мед

Припрема:

Зеленчукот ситно исечкајте го и ставете го во неоштетено емајлирано тенџере. Прелијте со врела вода така што ќе биде два прста над зеленчукот. Додајте по една рака сецкани суви кајсии и суво грозје. Ставете го тенџерето на оган за водата да зоврие.. Штом зоврие, тргнете го тенџерето од ринглата.

Кога ќе се олади малку, додајте една лажица мед и оставете да одстои поклопено 12 часа на ладно и суво место. Потоа течноста добро процедетеја. течноста пијте ја, а останатото можете да искористите во припрема на јадење. Чувајте го во ладилник.

Примена:

Оваа количина ќе ви биде доволна за два дена. Пијте ја по половина чаша (1-1,5дл) три пати дневно пред оброк.

При чистење на цревата овој реепт би требало да го конзумирате еден месец. Потоа, цревата ќе бидат како препородени. Овој напиток е корисен за лекување на рак, но и за превенција од канцер.

За најдобар ефект на овој природен лек, идеално би било сите состојки да бидат од органско потекло.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top