Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 31)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

СЗО објави листа на најопасни бактерии- погледнете кои се

СЗО објави листа на најопасни бактерии- погледнете кои се

Светската здравствена организација (СЗО) ја објави листата на 12 најопасни бактерии за луѓето, наведувајќи дека лекарите брзо ги губат опциите за лекување. На прес-конференцијата на СЗО во Лондон наведено е дека листата има за цел да го промовира развојот на ...

Read More »

Рецепт на позната докторка за исфрлување на отровите од телото

Рецепт на позната докторка за исфрлување на отровите од телото

Докторката Викторија Семјанова е познат експерт за природно лекување, а во оваа прилика го сподели својот рецепт за радикално чистење на цревата. Според нејзините зборови, тој е толку силен и толку добро ги исфрлува отровите од телото, дека со редовна ...

Read More »

Наместо лекови за Алцхајмер на сопругот му давала кокосово масло: Резултатот ги изненади докторите

Наместо лекови за Алцхајмер на сопругот му давала кокосово масло: Резултатот ги изненади докторите

Педијатарот Мари Т. Њупорт ја сподели приказната а својот сопруг Стив, на кого оваа болест му била дијагностицирана во неговите педесетти години. Неговите мозочни резени биле уништени и го загубил краткорочно памтењето. Користел класични лекови наменети за лечење на оваа ...

Read More »

Топлата вода решава седум здравствени проблеми

Топлата вода решава седум здравствени проблеми

Ако водата ја превриете и ја пиете таква секој ден, ќе решите повеќе здравствени проблеми. Водата во топол или жежок облик не содржи тешки метали и други штетни соединенија кои можат да се најдат во вода од чешма, а кои ...

Read More »

Имунитетска бомба: Лек за вируси

Имунитетска бомба: Лек за вируси

Овој период од годината освен главоболки, поспаност, носи  и бројни вирози пропратени со воспаление на синусите, кашлање и севкупен пад на имунитетот. Доколку сакате на природен и здрав начин да го зајакнете телото и да ги победите настинките и вирусите ...

Read More »

Јадете со сребрени лажици и вилушки – Среброто ги убива сите бактерии, појачува дејството на антибиотик

Јадете со сребрени лажици и вилушки – Среброто ги убива сите бактерии, појачува дејството на антибиотик

Бактериите имаат непријател, а тоа е среброто. За антибактериското дејство на овој благороден метал знаел уште Хипократ, но до денес никому не му било јасно како се случува тоа. Новите истражувања во магазинот „Translational Medicine“ направиле голем пресврт во борбата ...

Read More »

Ефикасен лек против бронхитис – Сируп од морков

Ефикасен лек против бронхитис – Сируп од морков

Морковот содржи каротeн – елемент кој во организмот се преработува во витамин А, богат е со витимин Е и со целулоза која делува добро на варењето на храната. Морковите се познати со богатата содржина на неопходниот минерал калиум кој го спречува ...

Read More »

Што се лечат листовите од зелка – гангрена, бронхитис, главоболка, глисти, грло…

Што се лечат листовите од зелка – гангрена, бронхитис, главоболка, глисти, грло…

Облогите направени од листови зелка се мошне полезни при лечење на разни болести. Тука можеме да спомнеме болести како што се гангрена, бронхитис, главоболка, глисти, воспаление на грлото, гнојни чиреви, осип и сл. Со помош на листови од зелка можеме ...

Read More »

Лут црвен пипер – Магичен лек за главоболки

Лут црвен пипер – Магичен лек за главоболки

Лутиот црвен пипер е дефинитивно еден од ретките зачини кои се мултифункционални, па ако сте љубители на пикантно лута храна ова е една добра вест за вас. Покрај тоа што лутиот црвен пипер дава добар и специфичен вкус на храната, ...

Read More »

Рецепт за напивка Доктор Оз – против рак, висок крвен притисок, воспаленија, дебелина

Рецепт за напивка Доктор Оз – против рак, висок крвен притисок, воспаленија, дебелина

Оваа благотворна напивка содржи се што ви е потребно за совршено здравје. Прочуениот Доктор Оз, но и Опра Винфри тврдат дека секој ден го започнуваат токму со оваа лековита напивка богата со благотворни состојки. Меѓутоа, ако не сте навикнати на ...

Read More »
Scroll To Top