Home / бабини рецепти / Ставете посолен лимон покрај главата – еве што се случува наутро

Ставете посолен лимон покрај главата – еве што се случува наутро

Некои луѓе спијат со посолен лимон крај главата зошто вдишувањето на тој мирис им олеснува некои мачнини.

limun-foto-profimedia-1469090183-953863-93129Се што треба да направите е да лимонот да го исечете на четири дела, ставете го на тацна и малку посолете, а потоа ставете го на ноќното масиче покрај креветет.

Еве што се случува тогаш:

Оваа комбинација го олеснува дишењето, посебно на луѓето што страдаат од астма, алергии или се настинати. Крвниот притисок се нормализира.

Лимонот ги одбива инсектите, вклучувајќи ги и комарците. Нема да имате зарипнат глас наутро. Мислите се побистри по будењето.

Можно е побрзо да се разбудите наутро, без помош на кафе.

Просторијата мириса попријатно и посвежо.

Пробајте уште вечерва, ништо не губите.

One comment

  1. Blagodaram pomaga vistina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top