Home / бабини рецепти (page 2)

Category Archives: бабини рецепти

Feed Subscription

Ако ви е потребно повеќе енергија – еве како експресно да ја добиете

Ако ви е потребно повеќе енергија – еве како експресно да ја добиете

Цело време сте заморни? Постои лек, а првиот чекор е да испиете кафе. Вториот, малку изненадувачки, е веднаш откако ќе го испиете кафето да поспиете 20-тина минути, тврдат научниците. Според нив тоа е делотворен лек за повеќе енергија отколку само ...

Read More »

Помешајте лук и млеко, оваа смеса има чудотворен ефект за кој докторите немаат објаснување

Помешајте лук и млеко, оваа смеса има чудотворен ефект за кој докторите немаат објаснување

Овој природен лек помага при асма , кардиовскуларниот систем , покачен холестерол и импотенција/ Исто така помага при несоница. Се работи за смеса од лук и млеко. Наопоменуваме дека оние кои имаат проблем со варењето не треба да ја конзумираат ...

Read More »

Само 1 лажица ќе ве прочисти од отрови

Само 1 лажица ќе ве прочисти од отрови

Нашите црева се навистина важни и треба од време на време да ги исчистиме од отровите кои се собираат во нашиот организам, поради конзумирањето на разните намирници. Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне овој природен ...

Read More »

Чудо на природната медицина: Мед и банана за кашлање, бронхитис…

Чудо на природната медицина: Мед и банана за кашлање, бронхитис…

Лекувањето на хронично кашлање и бронхитисот се секогаш проблематични, дури и за традиционалната медицина. Но, еден домашен лек содржи некои од најмоќните состојки кои ги смируваат грлото и плуќата, и можат да ги излекуваат кашлањето и бронхитисот во најкус рок! ...

Read More »

Домашен лек за чистење на организмот од две состојки

Домашен лек за чистење на организмот од две состојки

Ако постојано чувствувате замор, страдате од надуеност и гасови и имате проблеми со циркулацијата, веројатно е време да го прочистите организмот и да се ослободите од токсините. Состојки: – 12 чешниња лук – половина литар црно вино Лукот исечете го ...

Read More »

Ставете лук во уста и држете околу 30 минути: Ефектот е зачудувачки

Ставете лук во уста и држете околу 30 минути: Ефектот е зачудувачки

Лукот, освен што со своите антибактериски дејства лекува настинки и грип, тој е мошне употребувана билка во многу други здравствени ситуации. Една кинеска метода е да земете парче лик и секое утро да го ставите во уста и држите околу ...

Read More »

Симнете ја температурата на децата за помалку од 5 минути

Симнете ја температурата на децата за помалку од 5 минути

Експертите откриле како на дете на здрав начин да му ја симнете високата температура. Ако децата имаат температура од која не се чуствуваат добро тогаш треба да направите нешто, но важно е да знаете дека ако детето има температура и ...

Read More »

Само две капки од оваа смеса во ушите и поправа 97% од слухот, дури и кај луѓе над 80 години

Само две капки од оваа смеса во ушите и поправа 97% од слухот, дури и кај луѓе над 80 години

Природен лек кој е особено добар при проблеми со ушите. Можете да го пробате. За негова подготовка потребно ви е: 3 чешниња лук капалка маслиново масло газа Чешнињата лук исчистете ги од лушпите, исцедете го нивниот сок и измешајте го ...

Read More »

Запишете го овој рецеп: Сварете банана, мед и вода и почекајте три дена

Запишете го овој рецеп: Сварете банана, мед и вода и почекајте три дена

Лековитата крема од банани е одлично природно средство против кашлицата, чија ефикасност е проверена и во лекувањето на упорната кашлица и бронхитис. Особено е делотворна кај децата, но и кај возрасните. Вкусна е, здрава, многу хранлива и благотворно делува на ...

Read More »
Scroll To Top