Free songs
Home / бабини рецепти / Само две капки од оваа смеса во ушите и поправа 97% од слухот, дури и кај луѓе над 80 години

Само две капки од оваа смеса во ушите и поправа 97% од слухот, дури и кај луѓе над 80 години

Природен лек кој е особено добар при проблеми со ушите. Можете да го пробате.

За негова подготовка потребно ви е:

3 чешниња лук

капалка

маслиново масло

газа

Чешнињата лук исчистете ги од лушпите, исцедете го нивниот сок и измешајте го со маслиново масло, па ставете ги во шишенце.

Капнете 2 капки во увото и одморете додека не се впие, а потоа прекријте со газа за да не истече.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top