Home / бабини рецепти (page 3)

Category Archives: бабини рецепти

Feed Subscription

Моќен рецепт крвните згрутчувања и холестерол во крвта

Моќен рецепт крвните згрутчувања и холестерол во крвта

Крвните згрутчувања и холестерол во крвта ги запушуваат крвните садови. Овие состојби бараат интензивно и трајно лекување за да се отстрани блокадата на нормален проток на крвта низ телото. Постои природно решение за може да Ви помогне во борбта со ...

Read More »

Напиток против камен во бубрегот и болести во црниот дроб – 2 зачини во врела вода

Напиток против камен во бубрегот и болести во црниот дроб – 2 зачини во врела вода

Овие два зачани имаат лековита моќ, а еве како да наравите напиток кој спречува болести во црниот дроб и бубрезите. Исчистете го организмот од токсини и спречете опасни болести на црниот дроб, како и создавање на камен во бубрегот со ...

Read More »

Со една лажица ќе ги исчистите отровите од телото

Со една лажица ќе ги исчистите отровите од телото

Нашите црева се многу важни и од време на време треба да се прочистат од отрови кои се собираат во организмот, поради конзумирање на разни намирници. Овој лек се покажал како многу ефикасен за тоа. Потребно ви е: – 5 ...

Read More »

Лекови на нашите баби – џабе се, а ниту една медицина не ги побила досега

Лекови на нашите баби – џабе се, а ниту една медицина не ги побила досега

Оние повозрасните ќе се сетат на некои ,, бабини лекови,, кои ги користеле постарите, а за кои до ден денес медицината не нашла соодветно ефикасна замена. Старите не биле ,,заостанати,, или недоволно медицински учени – туку луѓето од колено на ...

Read More »

Домашен лек против кашлица за деца: Преку ноќ ја отстранува

Домашен лек против кашлица за деца: Преку ноќ ја отстранува

Облогите од мед се фантастични и помагаат во отстранувањето на кашлицата, особено кај децата! Еве го рецептот за да ги подготвите! Потребни состојки: домашен мед маслиново масло брашно Прво се меша малку брашно и маслиново масло и добро се меша, ...

Read More »

Доколку имате ишијас или болки во грбот, земете го овој лек

Доколку имате ишијас или болки во грбот, земете го овој лек

Болката во долниот дел од грбот, во пределот на задницата и нозете, кој се јавува во случај на приклештен или воспален нерв или народски познато како ишијас, е еден од најчестите проблеми во денешницата. Многу од лековите имаат краткотрајни дејство. ...

Read More »

За прочистување на белите дробови: Лек за сите пушачи

За прочистување на белите дробови: Лек за сите пушачи

Ако сте пушач овој лек е за вас, лесно се прави дома и производите се достапни во секоја кујна. Ги исфрла секретите од белите дробови на пушачите. Убаво е да се приготви и во текот на зимата, кога ќе фатите ...

Read More »

Излечете синусна инфекција за 20 секунди – ова е вистинско чудо

Излечете синусна инфекција за 20 секунди – ова е вистинско чудо

Синусната инфекција е состојба кога доаѓа до отекување или воспаление на ткивото покрај синусот. До тоа доаѓа кога синусите се исполнети со течност и бактерии наместо воздух. За среќа постои начин како да ја излечите оваа инфекција. Потребни состојки: 1/2 ...

Read More »

Природен мелем за рани, опекотини, плускавци – еве како да го подготвите

Природен мелем за рани, опекотини, плускавци – еве како да го подготвите

Состојки: 1 чаша вистински восок 1 чаша маслиново масло (или сончогледово) 1 лажица мед 1 парче од прополис Ставете ги сите состојки во сад и стопете, добро промешајте и на една чинија ставете неколку капки и оставете нека се излади ...

Read More »

Брадавици – Како да се ослободиме од нив?

Брадавици – Како да се ослободиме од нив?

Многумина од нас имаат или имале проблеми со брадавиците. Освен тоа што изгледаат многу грозно, ни сметаат во секојдневните активности, па посакуваме да се ослободиме од нив што побрзо.Еве неколку старински лекови кои се користат за отстранување на брадавиците 1. ...

Read More »
Scroll To Top