Home / бабини рецепти / Моќен рецепт крвните згрутчувања и холестерол во крвта

Моќен рецепт крвните згрутчувања и холестерол во крвта

Крвните згрутчувања и холестерол во крвта ги запушуваат крвните садови. Овие состојби бараат интензивно и трајно лекување за да се отстрани блокадата на нормален проток на крвта низ телото.

Постои природно решение за може да Ви помогне во борбта со овој проблем.

Потребно ви е:

– сок од лимон (250милилитри или една чаша)

– пире од лук (250 милилитри)

– сок од ѓумбир (250 милилитри)

– јаболков оцет (1 чаша или 250 милилитри)

– 2 чаши мед

Измешајте ги овие состојки и варете на оган 30 минути, со мешање. Потоа оставете ја смесата да се излади и додадете ги двете чаи мед, па добро измешајте.

Ставете ја смесата во стаклен сад или тегла и чувајте ја во фрижидер, каде што може да стои до 2 месеци.

Пијте секој ден по една супена лажица од овој сок наутро на празен стомак. Користете сува и чиста лажица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top