Home / бабини рецепти (page 50)

Category Archives: бабини рецепти

Feed Subscription

Лимонот е чудо – Како да се лекувате со лимон – рецепти

Лимонот е чудо – Како да се лекувате со лимон – рецепти

Излупете 4 лимона, исечете ги на кругови, посиптете ги со малку шеќер и оставете ги да отстојат најмалку 12 часа. Три пати дневно испијте по една лажица  сок. Исто така можете неколку лимона да исцедите на памучен шал, да го ...

Read More »

Лек за бактерија во желудник – на многумина им помогнал

Лек за бактерија во желудник – на многумина им помогнал

Бактериите во желудникот денеска се многу честа појава кај луѓето. Тие се лекуваат долго и тешко, па поради тоа медицината котисти разни силни антибиотици. Во оваа прилика ви претставуваме еден лек за кој луѓето во форумите јавно кажуваат дека навистина ...

Read More »

Масло од лук – чудотворен лек за болки во уво

Масло од лук – чудотворен лек за болки во уво

Дали знаевте дека добар процент од ушните инфекции се предизвикани од вируси? А, инфекцијата предизвикана од вирус нема да реагира на антибиотици.Всушност, телото обично ќе се исцели само, а вирусната инфекција сама ќе се повлече. Целта на третманот со вирусна ...

Read More »

Научниците велат до кафето е: Во село каде пијат многу турското кафе сите живеат долго

Научниците велат до кафето е: Во село каде пијат многу турското кафе сите живеат долго

Одговорот на долговечноста може да биде далеку поедноставен отколку што може да се замисли. Тој всушност се наоѓа пред нашите носеви во форма на утрински кофеински удар. Постарите жители на грчкиот остров Икариа, се фалат со највисоките стапки на долговечност ...

Read More »

Половина век стар германски рецепт против ракот

Половина век стар германски рецепт против ракот

Германската биохемичарка д-р Јохана Бадвиг уште во педесеттите години од минатиот век, кога била вработена во германската агенција за одобрување начини на лекување, во текот на своите истражувања забележала дека, без исклучок, кај канцерогените клетки и воопшто во крвта на ...

Read More »

Бабини лекови што би ви ги препорачале и лекарите

Бабини лекови што би ви ги препорачале и лекарите

Солениот раствор го смирува воспаленото ткиво на грлото, ја разредува слузта и брзо ги чисти алергените и бактериите, а листовите од свежа зелка се најдобра облога за лекување воспалени вени, болни места и отоци Понекогаш најдобриот лек ни е пред ...

Read More »

ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА: РЕЦЕПТ ЗА СТАР КИНЕСКИ ЛЕК

ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА: РЕЦЕПТ ЗА СТАР КИНЕСКИ ЛЕК

Во 1971 година експедицијата на УНЕСКО во еден тибетски манастир пронашла рецепт од старокинески хомеопатски лек. Рецептот е преведен од таблица глина и е објавен на многу светски јазици. Се претпоставува дека лекот за прв пат е направен две илјади години пред ...

Read More »
Scroll To Top