Home / бабини рецепти / Домашен лек за чистење на организмот од две состојки

Домашен лек за чистење на организмот од две состојки

Ако постојано чувствувате замор, страдате од надуеност и гасови и имате проблеми со циркулацијата, веројатно е време да го прочистите организмот и да се ослободите од токсините.

Состојки:

– 12 чешниња лук

– половина литар црно вино

Лукот исечете го на ситно и ставете го во стаклен сад, ставете го виното и добро затворете го садот. Оставете го на светло место две недели и повремено промешајте.

Земајте по една лажица три пати дневно околу еден месец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top