Free songs
Home / алтернативна медицина (page 31)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

3 вежби со кои ќе имате затегнато лице (Видео)

3 вежби со кои ќе имате затегнато лице (Видео)

Ви претставуваме видео со неколку фантастични вежби за одржување на тонусот на мускулите на лицето. Во првата вежба треба да ги подигате веѓите и да го збрчкате челото. Со тоа ја зголемувате циркулацијата на тој дел од лицето и помагате ...

Read More »

Комплетна рецепта за лекување рак по др Бројс

Комплетна рецепта за лекување рак по др Бројс

Терапијата на Бројс трае 42 дена и се состои од мешавина на сокови кои се составени од цвекло, морков, целер, ротквици и компири. Пред вистинското изгледнување се пропишува 1/ 4 л мешавина од овие сок со задолжителна комбинација на соодветен ...

Read More »

Зошто смеењето не помага кога сте тажни – што е среќата (Видео)

Зошто смеењето не помага кога сте тажни – што е среќата (Видео)

Следниот пат кога ќе сакате да расположите некој кој е изнервиран или несреќен, сетете се дека можеби најдобро би било да го оставите на мира. Кога на сила се обидувате да насмеете некој кој е несреќен, можете само да ја ...

Read More »

(ВИДЕО) Решение за болни колена: Кратка вежба која прави чуда!

(ВИДЕО) Решение за болни колена: Кратка вежба која прави чуда!

Проблемите со болки во колената се чести и кај младите и кај старите лица. Причина за болката може да биде вишокот на килограми, но и слабо движење за што денеска неретко се заслужни „седечките“ професии. Ако не се движите многу, ...

Read More »

Еве како лечеле Маите – рецепти од древната медицина

Еве како лечеле Маите – рецепти од древната медицина

Цивилизацијата на Маите, која шест векови цветала во подрачјето кое денес ги опфаќа деловите на Мексико, Белизе, Хондурас, Ел Салвадор и Гватемала, развила методи за лекување кои имаат свое место во денешната холистичка медицина. Тие развиле и неколку рецепти за ...

Read More »

Вежби за брзо ослободување од болките во вратот

Вежби за брзо ослободување од болките во вратот

Амбулантата за рехабилитација „Master physical“ подготви вежби за врат кои ќе ви помогнат да ги победите овие болки. Вежба број 1: Почетната положба е стоејќи или седејќи, со широко раширени раце во должина на рамената, едната дланка свртена кон подот ...

Read More »

Масло од Канабис излечи смртно болен пациент во Хрватска (Видео)

Масло од Канабис излечи смртно болен пациент во Хрватска (Видео)

Борбата за потполна легализација на канабисот секојдневно освојува се поголема јавна подршка, а доказ за тоа е се поголемото медицинско следење на тематиката. Во емисијата “Проверено” на Хрватската телевизија Нова неодамна е објавен прилог од човек кој одлучил после хемотерапија ...

Read More »

Бојата на косата открива кои болести ни се закануваат

Бојата на косата открива кои болести ни се закануваат

Можеби е тешко за верување, но бојата на косата покажува склоност кон одредени здравствени проблеми.  Експерти укажуваат дека квалитетот на косата многу кажува за здравјето. Најнови истражувања покажуваат дека со одредена боја на коса одат и одредени здравствени проблеми, односно, ...

Read More »

Јапонска терапија со вода за вечно здравје – Изненадувачки резултати

Јапонска терапија со вода за вечно здравје – Изненадувачки резултати

Jапонската традиционална медицина препорачува пиење на вода веднаш штом ќе се разбудите како најважна природна здравствена навика. Водата е вистински извор на животот и основен елемент на секоја функција во организмот. Без доволна влажност невозможно е да се замисли здрав ...

Read More »

Откријте сами дали добро ви работи штитната жлезда – ТЕСТ

Откријте сами дали добро ви работи штитната жлезда – ТЕСТ

Одговорете со ” да ” или ” не ” на следниве прашања и откријте дали е време за лечење Честопати сте задишани, испотени, вознемирени? Можен виновник за тоа е тироидната или штитната жлезда. Важно е проблемот да го откриете на ...

Read More »
Scroll To Top