Free songs
Home / алтернативна медицина (page 29)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Еве како да ги прочистите белите дробови за 3 дена

Еве како да ги прочистите белите дробови за 3 дена

Многу луѓе никогаш не запалиле цигара, а сепак имаат проблеми со белите дробови, додека други пушат по 45 години, а белите дробови сеуште добро им функционираат… сето тоа зависи од личност до личност, а ние во продолжение ќе ви кажеме ...

Read More »

Наместо аптека – лечете се со древни кинески лекови

Наместо аптека – лечете се со древни кинески лекови

Новото истражување спроведено на Универзитетот во Тексас открива дека древните кинески билни формули, кои се користат првенствено за болестите на срцето и крвните садови, можат да создаваат големи количини на азотен моноксид, кој ги проширува артериите. Азотниот моноксид е клучен ...

Read More »

Руски народен лек од алое за борба против грипот

Руски народен лек од алое за борба против грипот

Народен руски лек кој лечи од грип, а поркај тоа помага при ангина, третира упорни главоболки, астма, туберкулоза, болести на белите дробови, болести на дебелото црево, воспаление на крвните садови, гихт, болести на срцето, висок крвен притисок, бубрежни заболувања и ...

Read More »

Волшебна рецепта од професор Мермерски

Волшебна рецепта од професор Мермерски

Мед, лук, ореви и лимони – тоа се состојките, кои се неопходни, за подготвување на уникатната рецепта на проф. Христо Мермерски. Со неа докажано се лекуваат многу заболувања – паднат имунитет, хормонален дисбаланс, онкологични заболувања. Потрбно ви е: 12 средно ...

Read More »

Со алуминиумска фолија кажете и збогум на болката

Со алуминиумска фолија кажете и збогум на болката

Ако ве мачат болки во вратот, грбот, рамениците, колената, или имате болка во петата која не ви дозволува да застанете на неа, можете на болното место да ставите фолија. На ваше изненадување и среќа, по одредено време, болката исчезнува. Следниот ...

Read More »

Медитацијата ги менува келиите на лицата кои преживеале рак?!

Медитацијата ги менува келиите на лицата кои преживеале рак?!

Научниците за прв пат откриле јасни биолошки докази дека медитацијата и групите за поддршка можат да влијаат на нашето келиско ниво, пренесува „Sciencealert“. Студијата на истражувачи од Канада, објавена во магазинот „Канцер“, е првата која ги открила доказите кои сугерираат ...

Read More »

Зу сан ли или точката на бесмртноста бара само 10 минути масажа дневно

Зу сан ли или точката на бесмртноста бара само 10 минути масажа дневно

Една јапонска легенда вели дека пред многу време живеел еден среќен човек кој од својот татко добил непроценливо богатство – знаење за точката на долговечноста или за точката од стотина болести. Почитувајќи ја заповедта од својот татко, синот секојдневно ја ...

Read More »

Ве боли вратот? – со вежби може да го откочите

Ве боли вратот? – со вежби може да го откочите

Неприспособената висина на работната површина и на столот на кој седиме придонесува за зголемено оптоварување на вратот Голтањето, дишењето, зборувањето, поврзувањето со телото, држењето на главата и нејзиното движење спаѓаат во групата одговорности на вратот. Болките во пределот на вратот ...

Read More »

Ефикасна руска метода – Комплетно чистење на црниот дроб со суво грозје

Ефикасна руска метода – Комплетно чистење на црниот дроб со суво грозје

Постапката на чистење и детоксикација на црниот дроб со помош на суво грозје е еден од најефикасните методи на опоравување на организмот и ослободување од хронични болести и токсини, затоа што и самата затруеност на организмот го спречува да направи ...

Read More »

И древните Египќанки правеле тест за бременост

И древните Египќанки правеле тест за бременост

Пред неколку илјади години овие паметни луѓе, не само што имале природен лек за речиси сите болести кои ќе ги добиеле со помош на мешање на лековити билки, зачини, храна и тн., туку исто така пронашле и начин како да ...

Read More »
Scroll To Top