Free songs
Home / алтернативна медицина (page 28)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Вежби за мозокот: Како да го подобрите помнењето и да ја сочувате бистрината на умот

Вежби за мозокот: Како да го подобрите помнењето и да ја сочувате бистрината на умот

Научниците веќе докажаа дека човечкиот мозок има чудесни способности на регенерација и дека може брзо да се прилагоди. Со правилно поттикнување, мозокот може да создаде нови нервни врски и да го зголеми когнитивниот капацитет, поради што ќе можете полесно да ...

Read More »

Еве што ќе ви се случи ако ја масирате оваа точка на увото

Во емисијата за здрав живот на првата програма на руската телевизија, психијатарот Марк Сандомирски ги посоветува пациентите како да се ослободат од стресот со помош на овој едноставен начин. Причините и последиците од стресот се различни, исто како што и ...

Read More »

Хороскопскиот знак под кој сте родени влијае на Вашето здравје

Хороскопскиот знак под кој сте родени влијае на Вашето здравје

Многу лекари порано сериозно ја сфаќале астрологијата. Времето на раѓањето било поврзано со ризикот за разболување од одредени болести. Може ли модерната медицина да научи нешто од ѕвездите?  Денес, повеќе луѓе веруваат во вонземјани отколку во астрологијата. Астрологијата се основа ...

Read More »

Хемотерапијата може да биде заменета со лимон и сода бикарбона

Хемотерапијата може да биде заменета со лимон и сода бикарбона

За лимонот веќе е докажано дека има силни анти-канцерогени својства. Освен тоа има и многу други полезни својста. Има многу силен ефект врз цисти и тумори. Ова растение лекува од рак, тестирано е на сите видови рак, а ако се ...

Read More »

Овој кинески рецепт ги лечи сите болести

Овој кинески рецепт ги лечи сите болести

Доколку секојдневно, на одредено место на телото ставите коцка мраз, организмот ќе почне да се подмладува, многу болести исчезнуваат, а вие ќе бидете здрави, расположени и полни со енергија. Човечкото тело поседува едно потполно единствено место. Доколку секојдневно ставате коцка ...

Read More »

Што се случува со вашето тело кога пиете вода на празен желудник?

Што се случува со вашето тело кога пиете вода на празен желудник?

Луѓето во Јапонија имаат навика да пијат вода веднаш штом ќе се разбудат. Голем број испитувања ја докажале предноста на оваа техника. Лекувањето со вода дава резултати за голем број сериозни заболувања. Познато е дека пиењето вода на празен стомак ...

Read More »

Излекувајте ја главоболката за 30 секунди

Излекувајте ја главоболката за 30 секунди

Акупресурата е древен кинески метод на лечење за кој не се потребни лекови, туку техника, знаење и вашите прсти и хоку точката. Хоку точката е место на раката меѓу палецот и показалецот. Станува збор за акупресурното место поврзано со релаксација ...

Read More »

Лечење на рак со сода бикарбона – доктор Симончини

Лечење на рак со сода бикарбона – доктор Симончини

Ќе ви опишеме неколку терапии за лечење од рак, со сода бикарбона, начин кој им помогнал на стотина луѓе. Важно е да сфатите дека ракот е сериозна болест и дека ваквата терапија мора да се извршува по стручен надзор на ...

Read More »

Јазикот открива какво е вашето здравје: Од алергии до сифилис

Јазикот открива какво е вашето здравје: Од алергии до сифилис

Симптомите на болестите се покажуваат на различни начини, но она што веројатно не сте го знаеле е дека првите знаци на болестите може да ги видите токму на вашиот јазик! Токму јазикот на докторите им помага при поставување на најразлични ...

Read More »
Scroll To Top