Home / алтернативна медицина / Волшебна рецепта од професор Мермерски

Волшебна рецепта од професор Мермерски

Мед, лук, ореви и лимони – тоа се состојките, кои се неопходни, за подготвување на уникатната рецепта на проф. Христо Мермерски.

hitkujna-mermenskiСо неа докажано се лекуваат многу заболувања – паднат имунитет, хормонален дисбаланс, онкологични заболувања.

Потрбно ви е:

  • 12 средно големи главици лук
  • 15 лимони
  • 1кг мед
  • 100гр пченично семе
  • 400гр ореви

Начин на подготовка:

Оревите, пченичното семе и лукот се мелат заедно, а потоа се додаваат пет лимони заедно со кората. Смесата се меша во емаилиран сад. Кон неа се додава сокот од останатите 10 лимони, а потоа и медот. Се меша внимателно и се става во тегла, која задолжително треба да се чува во фрижидер. Смесата е готова за употреба по три дена.

Според проф. Мермерски волшебната смеса е извонредно ефективна при срцеви заболувања, слаб имунитет, прочистување на црниот дроб, ја подобрува активноста на мозокот, претпазува од инфаркт, ги уништува клетките на ракот и туморите.

За профилакса, смесата се употребува три пати на ден по две супени лажици 30 минути пред јадење. За лекување – две супени лажици на секои 2 часа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top