Home / алтернативна медицина / Комплетна рецепта за лекување рак по др Бројс

Комплетна рецепта за лекување рак по др Бројс

Терапијата на Бројс трае 42 дена и се состои од мешавина на сокови кои се составени од цвекло, морков, целер, ротквици и компири.

Пред вистинското изгледнување се пропишува 1/ 4 л мешавина од овие сок со задолжителна комбинација на соодветен чај од билки ( чајот за бубрези , чај од жалфија, чај од здравец и чај од невен ). Ракот може да живее само од протеините од тврдата храна, па според тоа ако пиете само сок од зеленчук и чаеви во период од 42 дена канцерогениот тумор ќе изумире додека телото ќе продолжи да функционира сосема добро.

Терапијата може да се направи со употреба на домашни сокови или сокови купени од продавници за здрава храна.

rudolf_brojs_l

Немојте да пиете повеќе од пола литро на ден од коктелот направен од цвекло, моркови, корен од целер, црна ротквица и компири. 300 гр. цвекло 100 гр. морков 100 гр. корен од целер Околу 30 грама црна ротквица

cvekloКомпирот не е задолжителен, освен кај рак на црниот дроб каде што има важна улога. Ставете го цел зеленчук во соковник и отстранете се што не е сок (талогот).

Цврстиот дел е подлога за размножување на рак. Пред почеток на третманот, обидете се со 250 мил. сок на ден со нормални оброци.

Овој сок земајте го со лажица. Не голтајте одма, задржете го некое време во устата со плунката. Наутро земајте една ипол шолја чај за бубрези.

После тоа, 30 до 60 минути подоцна земете две шолји билен чај од St. Johns Wort од ментол и лимон. Половина час до еден час по тоа повторно испијте сок од зеленчук и задржете го подолго во устата пред да го голтнете. 15 до 30 минути подоцна повторно испијте малку сок од зеленчук .

bel slez

Треба да пиете сок 10 до 15 пати во текот на утрото, но само кога сакате. Помеѓу конзумирањето на сок од зеленчук пијте чај од жалфија без шеќер колку сакате. Може да биде ладен или топол, по ваша желба.

Попладне земете една шолја чај за бубрези и уште една пред спиење. Секоја течност треба да ја земате во мали голтки, и да ја мешате со плунката. Чајот за бубрези треба да се земе само во првите 3 недели од третманот. Во текот на терапијата, пијте по една шолја ладен чај од див здравец дневно. Дивиот здравец содржи мала количина на радиум . Пиењето на мали количини на чај и сок во исто време го стимулира лачењето на плунка и го намалува оптоварувањето на цревата.

За рак на коските и рак на белите дробови, се подготвува чај од плантан, исландски мов, бршлен и лепуха. Не е страшно ако не можете да ги најдете сите. Во рок од 10 минути, испијте го овој чај што е можно повеќе, колку повеќе толку подобро. Во случај на туберкулоза, земете една лажица семе од платан со малку вода или чај.

sok od kompirВо текот на терапијата не треба да внесувате ништо друго освен сок од зеленчук и чаеви. Чаеви може да се пијат во неограничени количини, а сокот најмногу до пола литро на ден. Сокот се подготвува на овој начин. 300 гр. цвекло, 100 гр. моркови, 100 гр корен од целер, 30 гр ротквици и компирот кој е важен кај ракот на црн дроб.

Цел зеленчук се става во блендер а потоа се пасира низ газа бидејќи не треба да се конзумира талогот од сокот која служи како храна на канцерот. Пациентите за тоа време ослабнуваат од 5 до 15 кг, но се чувствуваат добро. Важно за овој сок е дека треба да се пие по една лажица и тоа полека за да се измеша со плунката.

Покрај овој сок може да се пие и по една голтка расолница. Наутро треба да се пие по половина шолја чај за бубрезите, 30-60 минути подоцна една до две шолји чај од жалфија со кантарион, нане и лимон. Наредните 30 до 60 минути се зема мала голтка сок. Попладне 15 до 30 минути подоцна се зема голтка сок. Во попладневните часови сокот треба да го земете 10 до 15 пати и тоа само кога ќе почувствувате глад. Во меѓувреме ,пијте чај од жалфија. Сите чаеви се пијат без шеќер. Напладне половина шолја чај за бубрези, а исто така и навечер пред спиење. Чаевите, исто така, може да се пијат голтка по голтка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top