Free songs
Home / алтернативна медицина (page 32)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Природен начин за лечење на кариес

Природен начин за лечење на кариес

Откако ја прочитале книгата на доктор Вестон Прајс, „Nutrition and Physical Degeneration“ решиле да се обидат да го излечат кариесот и верувале или не за неколку месеци го постигнале саканиот ефект. Како е возможно? Доктор Вестон Прајс е стоматолог кој ...

Read More »

Децата на Амишите се имуни на современите болести – нема аутизам, алергии ..

Децата на Амишите се имуни на современите болести – нема аутизам, алергии ..

Децата на амишите, кои живеат на селските фарми во Индијана, САД, не патат од астма, алергии или која-било друга модерна болест. Храната која тие ја јадат е органски прозиведена и одгледана во нивните бавчи. Никогаш не се сретнале со ГМО ...

Read More »

Без столица и само еден ден е показател дека нешто се случува – меридијани на прстите

Без столица и само еден ден е показател дека нешто се случува – меридијани на прстите

Телото секогаш ќе ве алармира на време што е во ред со него, на пример, во отсуство на столица – дури и за краток период, дури и еден ден,  е првиот алармантен знак. Исто така, ако урина, измет, пот имаат ...

Read More »

26 енергетски точки кои ќе ве ослободат од болка

26 енергетски точки кои ќе ве ослободат од болка

На секоја страна од нашето тело постојат најмалку 26 енергетски точки кои понекогаш го кочат протокот на енергијата и прават блокади. Тоа особено му се случува на современиот човек поради неговиот начин на живеење со премалку движење и многу седење. ...

Read More »

Кефир – Долго чуваната тајна за здравје – еве како сами да си направите дома (Видео)

Кефир – Долго чуваната тајна за здравје – еве како сами да си направите дома (Видео)

Важно е да се напомене дека индустриски произведениот кефир не се добива со помош на „ печурката на кефирот “, туку од хмељ и култури на бактерии кои на напитокот му даваат ист вкус, но не и квалитет. најдобро е да ...

Read More »

Еве што треба да јадете на 20, 40.. 60 години – исхрана според годините

Еве што треба да јадете на 20, 40.. 60 години – исхрана според годините

Правилна исхрана е основа за здрав начин на живот, при што треба да ги земете во предвид и годините, тврдат научниците од Универзитетот во Калифорнија. Нашето тело се менува со времето, потребите на организмот се поинакви, и она што го ...

Read More »

Лекот на Сулејман Величествениот – смеса од 41 состојка лекува 41 болест

Лекот на Сулејман Величествениот – смеса од 41 состојка лекува 41 болест

Легендата вели дека оваа магична смеса се состои од 41 состојка, кои можат да излекуваат 41 болест Секогаш кога одите во посета на историскиот центар на Истанбул мора да поминете по патот што води кон палатата „Топ капи“. Во целиот ...

Read More »

Лек за очи се бара во Kапиштец и Kучково

Лек за очи се бара во Kапиштец и Kучково

Јас сум жив сведок дека оваа вода што извира од карпата е добра за лекување очи. Пред многу години имав проблем со окото, не знам што беше, но не поминуваше. Слушнав дека водиве помагаат и, вистина, дојдов, се измив и ...

Read More »

Плакнете ја устата со сончогледово или сусамово масло – еве за што се помага

Плакнете ја устата со сончогледово или сусамово масло – еве за што се помага

Многу едноставната и делотворна метода на превенција и лекување со помош на масло по илјада години е предмет на голем интерес и од струката и од јавноста. Станува збор за метода која ~ припаѓа на ајурведската медицина и е темелно ...

Read More »

Исчистете го организмот со јапонска водна терапија

Исчистете го организмот со јапонска водна терапија

Водата е вистинскиот извор на животот и основен елемент на секоја функција во организмот. Без доволна хидрираност е невозможно да се замислат здравиот крвотек, бубрезите, мускулите и особено прочистувањето, односно елиминацијата на штетените материи од организмот. Генерално, пиењето вода е ...

Read More »
Scroll To Top