Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / Ваши лекови – читатели препорачуваат (page 2)

Category Archives: Ваши лекови – читатели препорачуваат

Feed Subscription

Природен лек за егзема – компир

Природен лек за егзема – компир

Се мие убаво компирот и неизлупен се сечи на два дела .Се става да се вари во несолена вода. Кога компирот се превари се лади водата. Болните места со влажен егзем се мијат неколку минути секој ден. Измиеното место не ...

Read More »

Овој лек спречува појава на камен во жолчка – ем ќе го исфрлите постоечкиот

Овој лек спречува појава на камен во жолчка – ем ќе го исфрлите постоечкиот

Сакам да споделам ефикасни методи како на природен начин да го спречите настанувањето на камчиња во жолчката и доколку истите ги имате да ги отстраните. 1.Правиот начин е следен : – 250 мл маслиново маслов (ладно цедено маслиново масло) -250 ...

Read More »

Ве мачат киселини – лекот е јаболка

Ве мачат киселини – лекот е јаболка

Прекумерното лачење на киселина доведува до хипер киселост која доведува до гастрит. Јаболката содржат пектин, растворливи влакна кои го подобруваат дигестивното здравје, како и здравјето на обвивката на хранопроводникот и желудникот, а имаат и смирувачки својства кои помагаат да се ...

Read More »

Исцрпени, бледи и лесно останувате без воздух? Еве како брзо да го зголемите железото во крвта

Исцрпени, бледи и лесно останувате без воздух? Еве како брзо да го зголемите железото во крвта

Исцрпени сте, бледи и лесно останувате без воздух? Можеби сега е време да ја направите вашата крвна анализа и да откриете дали страдате од недостаток на железо во крвта. Зрно од какао за зголемување на железото во крвта.. Се пие ...

Read More »

Спас за синуси само 2 состојки – Домашен напиток од коприва и брусница

Спас за синуси само 2 состојки – Домашен напиток од коприва и брусница

Во литар ипол вода се ставаат 2 кеси чај од коприва, и една ќесичка чај од брусница. Јас пиев секој ден по литар ипол. И на неколку пати ми русија синусите со крварење на гнојно кесе од нос И со ...

Read More »

Лек за синуси од растение кое расте диво во тиквешијата

Лек за синуси од растение кое расте диво во тиквешијата

Со години мака мачам со синусите па одлучив да споделам со вас што ме спаси Имено од Демир Капија ми донесоа диви краставици. Мали се. Ги сечевме на пола и капевме по неколку капки во двете носници и по неколку ...

Read More »

Лек за жолтица – за 7 дена болеста исчезнува

Лек за жолтица – за 7 дена болеста исчезнува

За лечење на жолтица многу ефикасен чај е чајот од растението змиско млеко (Chelidonium majus). чајот од ова растние е ефикасен против повеке видови вирусни заболувања. Начин на подготовка: Неколку листови од ова растение – може и цело гранче, се ...

Read More »

Природен крем за сува кожа

Природен крем за сува кожа

Кремов го мачкаме на лице (понекогаш) и на раце, многу ми помага за егземата која повремено ми се јавува, а со него успешно третираме пеленски осип кај ќеркичката и се спасивме од сувите обравчиња. Маслото, невенот и ајдучката трева ставете ...

Read More »

Стар рецепт против кашлица од само 2 состојки

Стар рецепт против кашлица од само 2 состојки

Состојки: 1-2 листови зелка Мед Начин на подготовка: Одвојте еден лист зелка и ставете го да постои неколку минути во врела вода -да стане топол и мек. Потоа едната страна намачкајте ја со мед и намачканата страна ставете ја на градите. ...

Read More »

Рецепт со лушпа од јајце за отстранување на брадавици

Рецепт со лушпа од јајце за отстранување на брадавици

2 тазе јајца, памук фластер Загрејте ја рерната на 250 степени и печете ги лушпите од јајцата половина час врз хартија за печење. Откако лушпите ќе се оладат, иситнете ги добро, а најдобро би било да направите од нив прав. се ...

Read More »
Scroll To Top