Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Волшебна смеса против кашлица и болки во стомакот

Волшебна смеса против кашлица и болки во стомакот

Смеса од банана мед и вода е многу корисна против кашлица и болки во стомакот. Таа ги намалува белодробните и стомачните спазми.

1612-660x300Подготовка

1 зрела банана  –  испасирајте или сомелете во блендер.

додадете една лажица мед и еден филџан за кафе топла вода.

Треба да отстои 40 минути.

За да ја смирите кашлицата земајте по  100 мл од смесата  на секои 2-3 часа во времетраење од неколку дена. Пред конзумација загрејте ја смесата.

При болки во стомакот се конзумира по 1 чаша, 2-3 пати на ден, половина час пред оброк.

Здравкица Јанучкова

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top